OFF Festival 2019. Znamy pierwsze gwiazdy

/ 4 grudnia, 2018

Kolejna edycja OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Organizatorzy ogłosili już pierwsze gwiazdy.

Pierwsze ogłoszone gwiazdy przyszłorocznej edycji OFF Festival to Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Perfect Son, Lebanon Hanover, Boogarins i Bamba Pana & Makaveli. Sprawdźmy, co o niektórych z nich mówią organizatorzy.

Daughters:

Potwór z Providence, stolicy stanu Rhode Island, którego istnienia nie mógł przewidzieć nawet H.P. Lovecraft – inny obywatel tego miasta – nawet w najdzikszych koszmarach. Daughters powstali na ruinach zespołu grindcore’owego i choć dziś już tak nie galopują, została im ta intensywność, nieobliczalność, granie muzyki tak, jakby za chwilę miał się skończyć świat. Album „You Won’t Get What You Want”, już uważany za jedną z najwybitniejszych płyt 2018 roku, łączy tę pasję z noise rockiem, industrialem, post-punkiem i metalem. Jak to się sprawdzi na żywo? Nie bez powodu The Dillinger Escape Plan właśnie Daughters wzięli ze sobą na pożegnalną trasę. Umarł król niech żyje król?

The Comet Is Coming:

Kalifornijczyk William Bensussen wcześnie zaczynał – już jako dzieciak organizował imprezy taneczne dla rodziny i znajomych. Kiedy dorósł, potrafi rozkręcić zabawę o globalnym zasięgu. Jest producentem, który łączy wpływy klasycznego rocka z undergroundowym hip-hopem, a wszystko to topi w psychodelicznym sosie lub wystrzeliwuje w kosmos. Na co stać The Gaslamp Killera można sprawdzić choćby na jego debiutanckim albumie „Breakthrough”, albo „A Sufi and a Killer” Gonjasufi’ego, który współprodukował m.in. z Flying Lotusem.

Lebanon Hanover:

Z jednej strony muzyka tworzona przez Larissę Iceglass i Williama Maybelline’a jest zimna i surowa, z drugiej bezbrzeżnie romantyczna. Odwołuje się do postpunkowej i gotyckiej estetyki lat 80., do Joy Division, Kraftwerk i Siouxsie and the Banshees, ale też nasączonych absyntem i opium artystów fin de siècle’u. W marcu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany „Let Them Be Alien” – smutny, porywający, mroczny i odświeżająco odmienny od wszystkiego, co oferują dziś główne trendy europejskiej alternatywy.

Bilety na OFF Festival są już dostępne w cenach:

  • Karnet trzydniowy – 290 PLN
  • Miejsce na polu namiotowym – 80 PLN

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także