OFF Festival 2022. Gwiazda odwołała swój występ na imprezie, ale już znaleziono zastępstwo

/ 11 lipca, 2022

Rina Sawayama poinformowała, że nie zagra na tegorocznym OFF Festivalu. Organizator już znalazł godne zastępstwo.


Wiadomo oficjalnie, że Rina Sawayama nie zagra na tegorocznym OFF Festivalu. Artystka zmuszona została do odwołania koncertu „ze względu na nieprzewidziane okoliczności”. Organizator, wraz z ogłoszeniem tej wiadomości, przekazał informację o zastępstwie. I to nie byle jakim!

W miejsce Sawayamy wystąpi zespół RIDE, który zaprezentuje zgromadzonej publiczności płytę „Nowhere”.

„Słowa są niezgrabne, język nie przystaje / Ale wiemy, że myśl nie zna granic” – to słowa, które padają w „Seagull”, utworze otwierającym debiutancki album angielskiej grupy Ride. Muzyka też nie zna granic, wymyka się ułomnym słowom, bo jak tu opisać arcydzieło, płytę, która pomogła zdefiniować shoegaze i dalej, stworzyć fundament pod rockowe odrodzenie XXI wieku i współczesne postrockowe poszukiwania. Ale to przecież nie pomnik, nie zakurzony, muzealny eksponat i choć od premiery materiału – 15 października 1990 roku – minęło więcej czasu, niż wielu offowiczów żyje na tym łez padole, wszystko tu wciąż działa, niezmiennie budzi emocje. Ride zagrają w Katowicach „Nowhere” w całości. Nie możemy się doczekać.

– napisano w komunikacie prasowym.

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią wcześniej ogłoszeni: Iggy Pop, Central Cee, Metronomy, Mura Masa, Bedoes, Bikini Kill, Ghetts, DIIV, ROMY, Papa Dance gra „Poniżej krytyki”, Alyona Alyona, Kacperczyk, Pi’erre Bourne, Altın Gün, Molchat Doma, Dry Cleaning, WaluśKraksaKryzys gra „MiłyMłodyCzłowiek”, Q, Prospa, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Erika de Casier i inni.

Dodatkowo 4 sierpnia odbędzie się pięć niezapomnianych koncertów w pięciu niesamowitych miejscach w Katowicach w ramach OFF Before Czujesz Klimat?. Wystąpią: Eddie Chacon, Jerry & The Pelican System, Alabaster dePlume, Half Waif, Julek Ploski, Pink Siifu & Negro 6’, Jerzyk Krzyżyk, MIKE, nath.

KOMENTARZE

Przeczytaj także