Off Festival jednym z najlepszych europejskich festiwali

/ 3 kwietnia, 2017

W poniedziałkowym wydaniu brytyjskiego dziennika „The Guardian” możemy znaleźć listę dziesięciu najlepszych festiwali muzycznych planowanych na 2017 rok. Wśród nich nie zabrakło polskiego akcentu.

Gwiazdy rocka na festiwalu Prog In Park

„The Guardian” wyróżnił Off Festival, który organizowany jest już od 11 lat – początkowo w Mysłowicach, a od 2010 roku w Katowicach. Dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz Artur Rojek.

Dziennikarze „The Guardian” pochwalili „mały festiwal w Katowicach”, który „zgromadził międzynarodową publiczność, dzięki ambitnej i intrygującej mieszance gwiazd”. Autorzy zauważyli też, że tegorocznej edycji festiwalu przewodzą kobiety: PJ Harvey, Feist, Anna von Hausswolff i Anna Meredith. Cały artykuł „The Guardian” możecie przeczytać pod tym adresem.

Tegoroczna, jedenasta, edycja Off Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku w Katowicach.

Jedną z głównych gwiazd będzie PJ Harvey, która w 2016 roku wydała album „The Hope Six Demolition Project”. Albumem tym wzbudziła duże zainteresowanie, ale też kontrowersje. Inspiracji do tekstów szukała w Kosowie, Afganistanie, a także Waszyngtonie. Stolicę USA nazwała miastem „narkotyków i zombie”, na co zareagował ubiegający się o reelekcję burmistrz Vince Gray oraz ubiegający się o stanowisko radnego pastor Grant Thompson. „Jedną z moich obietnic wyborczych jest otwarcie nowych restauracji w okręgu” – zapewniał Thompson.

Poza tym na tegorocznym Off Festival będziemy mogli usłyszeć także rapera Talib Kweli, elektroniczno-industrialny projekt Group A, Helado Negro, a także Kwadrofonik, który z Arturem Rojkiem wykona „Industrial Symphony No. 1” autorstwa Angelo Badalamentiego i Davida Lyncha. Zagra też legendarna formacja Swans, dowodzona przez charyzmatycznego Michaela Girę, który zgodził się zostać kuratorem sceny eksperymentalnej.

Bilety oraz karnety na Off Festival można kupić na stronie Ticketpro.pl.

rf | fot. Andrzej Grygiel

KOMENTARZE

Przeczytaj także