Bring Me The Horizon nie wydadzą nowych utworów w 2025 roku.
Oli Sykes w rozmowie z NME przyznał, że choć początkowo planował premierę nowych utworów jeszcze przed Rock Am Ring i Reading & Leeds, ostatecznie zmienił zdanie:
Mam mnóstwo rzeczy z archiwum „Nex Gen”, które chcę pokazać światu. Zadzwoniłem nawet do wytwórni i powiedziałem: mam 12 kawałków, same hity. Chcę wypuścić singiel przed Rock Am Ring i drugi przed Reading & Leeds. Potem doszedłem do wniosku: może jednak nie. I teraz już wiem, że to się nie ukaże w tym roku.
Powodem nagłej zmiany decyzji było ojcostwo muzyka. Sykes dodał, że najważniejsze było dla niego wsparcie żony Alissic i obecność przy narodzinach bliźniąt:
Muzyka przyjdzie, ale nie jest już wszystkim. Nie musimy od razu wydawać kolejnej płyty. Inne zespoły robią dwuletnie przerwy i nic się nie dzieje. To też sprawi, że w przyszłości powstaną lepsze rzeczy.
Frontman BMTH zdradził, że nadal pracuje nad „Nex Gen: Director’s Cut”, ale jednocześnie czuje potrzebę pójścia w zupełnie nowym kierunku:
Są kawałki, które są świetne, ale to nie jest już „Nex Gen”, tylko coś innego. Wiem, że nie mogę napisać teraz utworów na „Nex Gen”. Muszę poczekać, aż minie trochę czasu i dopiero wtedy wymyślę, jaki będzie temat i klimat. To przyjdzie samo. Akceptuję, że ten projekt jest ogromny. To nasze płyty i możemy z nimi robić, co chcemy. Pewnie będę miał 45 lat, kiedy skończymy wszystkie płyty „Post Human”.
Sykes podkreślił, że nie zamierza wydawać materiału „na siłę”.
Ostatni album Bring Me The Horizon to „Post Human: NeX GEn”, wydany 24 maja 2024 roku. Jest to drugi album w ramach serii „Post Human”, kontynuujący kierunek zapoczątkowany przez „Survival Horror” z 2020 roku.
Niedawno, 11 lipca 2025 roku, zespół niespodziewanie wydał płytę „Lo-files”, która zawiera 23 znane już utwory zespołu przerobione na styl lo-fi.

