OLiS. AC/DC czy Kult na szczycie listy sprzedaży w Polsce? Wszystko jasne!

/ 26 listopada, 2020


Aż w 18 krajach nowy album AC/DC zadebiutował na pierwszych miejscach list sprzedaży. Czy podobnie jest w Polsce?


Odpowiadając szybko – nie! Płyta „Power Up”, najnowsza w dorobku legendarnego AC/DC, zadebiutowała na 2. miejscu listy OLiS, a przegrała z rodzimym Kultem i wydawnictwem „Live Pol‘And’Rock Festival 2019” wydanym przez SP Records oraz firmę Złoty Melon.

Powód takiego stanu rzeczy wydaje się prosty, a ma on związek z ostatnim wydarzeniami, w które zaangażował się Kazik Staszewski. Dyskusja dotycząca Funduszu Wsparcia Kultury, która doprowadziła między innymi do krytyki wokalisty ze strony lidera zespołu Bayer Full.

Niedługo po tej medialnej wymianie zdań Jurek Owsiak zdradził, że sprzedaż koncertowego wydawnictwa Kultu wystrzeliła:

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości.

Jak widać, efektem tego jest utrzymanie czołowej lokaty na liście OLiS. Kult w tych okolicznościach nie dał się nawet przegonić AC/DC, które bez wątpienia miało w Polsce świetny start sprzedaży.

Na czołowych lokatach zestawienia znalazły się ponadto Metallica, Lunatic Soul, Adele i – co równie ciekawe – Kazik z solową płytą „Zaraza”. Więcej informacji poniżej i na stronie OLiS:

KUP TERAZ! Grudniowy „Teraz Rock” w naszym sklepie on-line

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie teraz-rock-grudzien-2022-tr2020-1167x1536.jpg
KOMENTARZE

Przeczytaj także