OMD zapowiedzieli trzy koncerty w Polsce [DATY, BILETY]

/ 18 września, 2023

Orchestral Manoeuvres in the Dark – znani również jako OMD – ogłosili przyszłoroczną trasę koncertową.


22 stycznia 2024 roku rozpocznie się europejska trasa Orchestral Manoeuvres in the Dark. Legenda synthpopu pojawi się również w Polsce i to na aż trzech koncertach.

Odbędą się one kolejno:

  • 6.02.2024 – Gdańsk, B90;
  • 7.02.2024 – Warszawa, Stodoła;
  • 8.02.2024 – Kraków, ICE.

Bilety na wszystkie trzy koncerty Orchestral Manoeuvres in the Dark trafią do sprzedaży 22 września o godzinie 10:00. Ich ceny rozpoczynać się będą od 199 zł.

Zespół nie dość, że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album „Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak „Enola Gay” czy „Maid of Orleans” oraz wybitny album „Architecture & Morality” (1981).

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także