Open'er Festival 2018. Poznaliśmy ostatniego headlinera

/ 29 stycznia, 2018

Organizatorzy festiwalu Open'er ogłosili właśnie ostatniego z czterech headlinerów, który zagra podczas tegorocznej edycji. Okazali się nim muzycy z zespołu Arctic Monkeys. Zagrają oni pierwszego dnia, 4 lipca

U2 i Kendrick Lamar na otwarcie Grammy

Arctic Monkeys to jeden z najważniejszych zespołów brytyjskich XXI wieku. Grupa powstała w 2002 roku. Na swoim koncie mają pięć studyjnych albumów (wszystkie z nich zostały ciepło przyjęte zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy), obecnie formacja przygotowuje się do wydania kolejnego krążka, następcy „AM” z 2013 roku. W ostatnim czasie członkowie Arctic Monkeys byli zaangażowani również w inne przedsięwzięcia: perkusista Matt Helders wziął udział w nagraniu płyty „Post Pop Depression” Iggy’ego Popa i Josha Homme, a wokalista Alex Turner wraz z The Last Shadow Puppets wydał longplay „Everything You've Come To Expect” i EP „The Dream Synopsis”.

Arctic Monekys tym samym dołączyli do innych, wcześniej już ogłoszonych artystów, czyli: GorillazBruno MarsDepeche Mode (trzej headlinerzy) oraz Massive AttackDavida Byrne'a, Fleet Foxes, Kaleo, MØ i Sevdalizę. Tegoroczny Open'er odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Będzie to już siedemnasta edycja tego istniejącego od 2002 roku festiwalu.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także