Open'er Festival 2018 z nowymi artystami. Line-up oficjalnie zamknięty!

/ 21 czerwca, 2018

Mimo że do rozpoczęcia tegorocznej edycji Open’er Festival pozostały zaledwie dwa tygodnie, organizatorzy zwlekali z ogłoszeniem ostatnich wykonawców. Dzisiaj jednak poinformowali w mediach społecznościowych, że line-up jest oficjalnie zamknięty. Do składu, w ostatniej chwili, dołączyli kolejni wykonawcy. 

Dead Cross zagra na Open'erze i niespodziewanie wydaje EPkę

Tak więc na nadchodzącej edycji festiwalu przed publicznością zaprezentują się także: Noel Gallagher's High Flying Birds, a także Mount Kimbie, ANNA, Riton, Kornél Kovács, BOKKA, król, Pham, Marcelina, Furia, L.Stadt, Muchy, Baasch, Bluszcz, Sorja Morja, Resina, Panieneczki, Czerwone Świnie, Kasai, Leon / PL i Vacos Malcolm.

Niewątpliwie najważniejszym z ogłoszonych dziś wykonawców jest jeden z braci Gallagherów, który przyjedzie wraz ze swoim zespołem, aby promować ubiegłoroczny album „Who Built The Moon?”.

Były gitarzysta Oasis po rozpadzie macierzystego zespołu założył w 2010 roku zespół Noel Gallagher's High Flying Birds. Na swoim koncie mają trzy studyjne albumy – „Noel Gallagher's High Flying Birds” (2011), „Chasing Yesterday” (2015) oraz – wspomniany wyżej – „Who Built The Moon?” (2017), na którym znalazł się m.in. utwór „Fort Knox”:

Tegoroczny Open'er Festival odbędzie się w dniach 4-7 lipca, poza wspomnianymi wyżej wykonawcami, w Gdynii zagrają ponadto m.in. Arctic Monkeys, Gorillaz, Bruno Mars, Depeche Mode (czterej headlinerzy), Nick Cave and the Bad Seeds, Massive Attack, David Byrne, Fleet Foxes, Dawid Podsiadło, Kortez, Organek, Trupa Trupa, Coals, TACONAFIDE czy Kaleo.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny w 2002, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. W następnym roku po raz pierwszy odbył się on w Gdyni i do dziś tak pozostało. Najpierw miejscem festiwalu był jednak skwer Kościuszki, dopiero od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak m.in. Prince, Coldplay, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age czy Radiohead.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także