Open'er Festival 2019 był najdroższy w historii

/ 8 lipca, 2019

Tegoroczna edycja Open’er Festival zakończyła się kilka dni temu. Na scenie wystąpili między innymi Smashing Pumpkins, Greta Van Fleet i Lana Del Rey. Była to rekordowa edycja w historii festiwalu, jeśli chodzi o koszty.

Open'er Festival 2020: Sprawdź pierwsze informacje

W wywiadzie dla „Cgm.pl” szef agencji Alter Art, Mikołaj Ziółkowski, przyznał, że tegoroczna edycja była najdroższa:

Budżet artystów, czyli budżet muzyczny festiwalu jest największy w historii. Jest większy niż w ubiegłym roku, jest rekordowy. Budżet na wszelkie aktywności, które są obok muzyki albo uzupełniają to, co się dzieje na festiwalu lub stanowią integralną część festiwalu, też jest rekordowy. Tegoroczna edycja pod tym względem jest absolutnie rekordowa.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

%%REKLAMA%%

Czy rekord zostanie pobity w przyszłym roku? Poznaliśmy już datę przyszłorocznej edycji Open’er Festival. Odbędzie się on w dniach 1-4 lipca 2020, tradycyjnie na lotnisku Kosakowo w Gdyni.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także