Open’er Festival 2021. Odbędzie się czy się nie odbędzie? [OŚWIADCZENIE]

/ 26 lutego, 2021

Organizator Open’er Festivalu opublikował oświadczenie, w którym próbuje odpowiedzieć na pojawiające się ostatnio pytania dotyczące tegorocznej imprezy.


Kilka godzin temu organizator Open’er Festivalu 2021 poinformował, iż w związku z odwołaniem trasy koncertowej przez Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, zespół dowodzony przez wokalistę Radiohead nie przyjedzie na festiwal. Szybko pojawiły się pytania, czy istnieje szansa, że impreza dojdzie do skutku.

W mediach społecznościowych imprezy pojawiło się oświadczenie, w którym podjęto próbę odpowiedzenia na najczęściej zadawane pytanie – czy Open’er Festival 2021 dojdzie do skutku? Oto wpis:

Open’erowiczki, Open’erowicze!

Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami!

Wpis w oryginale:

Na imprezie zagrać mają: Kendrick Lamar​, The Chemical Brothers, Twenty One Pilots, FKA Twigs, Anderson .Paak & The Free Nationals czy Seasick Steve.

Festiwal, jeśli dojdzie do skutku, odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2021.

KOMENTARZE

Przeczytaj także