Open’er Festival 2021 oficjalnie odwołany! [OŚWIADCZENIE]

/ 6 maja, 2021

Organizator poinformował właśnie, że Open’er Festival 2021 nie dojdzie do skutku. Jaka przyszłość czeka imprezę?


Jeszcze niedawno organizatorzy Open’er Festivalu 2021 wyrażali nadzieję, że impreza dojdzie do skutku, ale okoliczności związane z pandemią COVID-19 sprawiły, iż kolejny raz zmuszeni zostali do odwołania festiwalu.

Dziś w mediach społecznościowych pojawiło się następujące ogłoszenie:

To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy.

Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat. Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival w skali i formie, na które czekacie.

Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok – Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami.

Impreza odbędzie się zatem w 2022 roku. Co z biletami i wykonawcami?

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku. Wystartowała również sprzedaż nowych. Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku – już teraz swój udział potwierdzili twenty one pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, BADBADNOTGOOD oraz Seasick Steve. Przestrzeń Open’era 2022 wypełni również muzyka nowych, świetnych artystów. O szczegółach będziemy Was informować w najbliższym czasie. Najlepsze przed nami.

Wpis w oryginale:

Open’erowiczki, Open’erowicze! To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy…

Opublikowany przez Open'er Festival Czwartek, 6 maja 2021
KOMENTARZE

Przeczytaj także