Opole przeniesione. TVP znalazło inne miasto

/ 26 maja, 2017

Prezydent Opola w ubiegłym tygodniu wymówił umowę Telewizji Polskiej argumentując, że nie wywiązała się ona z umowy dotyczącej zaproszonych artystów. Stało się tak dlatego, że duża część polskich muzyków zbojkotowała imprezę organizowaną przez TVP. Jacek Kurski zapewnił jednak, że mimo tych przeszkód, zorganizuje festiwal w innym mieście.

Opole 2017. TVP nie rezygnuje z organizacji festiwalu

„Koncert Polskiej Piosenki” odbędzie się w Kielcach, o czym poinformowała „Gazeta Wyborcza”. Impreza będzie jednak dużo skromniejsza, niż ta odbywająca się rokrocznie w Opolu – będzie to kilkugodzinny, jednodniowy koncert. Nie znani są na razie wykonawcy, którzy pojawią się w kieleckiej Kadzielni. Z informacji gazety wynika, że umowa zostanie podpisana w połowie przyszłego tygodnia. Wiemy jedynie, że koncert odbędzie się 10 czerwca. Informacje pochodzą od wiceprezydenta Kielc, Andrzeja Syguta.


Niewykluczone, że w tym roku w Opolu mimo wszystko odbędzie się festiwal, ponieważ organizacja leży obecnie w rękach miasta. Z najnowszych informacji wynika jednak, że dwie największe prywatne telewizje – TVN i Polsat – nie są zainteresowane współorganizowaniem opolskiej imprezy. Prezydent mówił jednak, ze otwarty jest również na inne rozwiązania, jak chociażby transmisja w interecie. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także