Oranżada z Maćkiem Cieślakiem (Ścianka) na płycie inspirowanej horrorami [WIDEO]

/ 10 listopada, 2023
fot. Maciek Łabudzki


W najnowszym singlu zespół Oranżada połączył siły z Maciejem Cieślakiem – znanym poetą i liderem zespołu Ścianka.


Zespół Oranżada opublikował klip do utworu „Idź do chmury”. Piosenka zapowiada album „Salto”, który ukaże się na początku 2024 roku. Autorem tekstu jest Maciej Cieślak z zespołu Ścianka, który także zaśpiewał w piosence.

Cieślak mówi:

Słuchając materiału słyszałem w nim preWoodstokową radość grania psychodelicznych kapel w Stanach.

O muzyce, która znajdzie się na albumie „Salto” opowiada Robert Derlatka:

Muzyka na płycie jest inspirowana włoskimi horrorami klasy B. Mieliśmy nagrać do kilkuminutowej sceny włoskiego horroru muzykę i zrobiliśmy ją w naszym improwizowanym stylu. Było to kilka podejść w sali prób, które od razu nagrywaliśmy. W końcu wyszło na to, że mamy materiał na całą płytę. Wysłałem te nagrania do Maćka Cieślaka i uznaliśmy, że materiał jest warty pokazania go szerszej publiczności.

Zespół Oranżada powstał w 2002 roku w Otwocku i od tamtego czasu przeszedł długą ścieżkę na scenie niezależnej. Ogólnopolski rozgłos przyniósł im program MiniMax Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce, grali w całym kraju w klubach i na największych festiwalach w kraju (Open’er) i zagranicą (Klangbad festiwal, Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Bremie). Nagrali cztery płyty studyjne i jedną koncertową.

KOMENTARZE

Przeczytaj także