Organizatorzy koncertów będą wymagali szczepienia na COVID uczestników?

/ 12 listopada, 2020


Tak może wyglądać przyszłość branży koncertowej.


Duże agencje koncertowe myślą już o powrocie do biznesu, mimo że liczba zachorowań na COVID-19 wciąż jest duża. Proces ten może przyspieszyć jednak informacja sprzed kilku dni, że udało się opracować szczepionkę, która ma skuteczność na poziomie 90%.

Gdy tylko szczepionka będzie wprowadzona do użytku, zwiększy się szansa na powrót impreza masowych. Przedstawiciel Ticketmaster wyjawił, że już trwają rozmowy w sprawie logistyki nowych koncertów. Organizator będzie wymagał zaświadczenia od uczestników na szczepienie lub wyniku negatywnego testu na COVID-19.

Przewodniczący Ticketmaster, Mark Yovich, mówi w wywiadzie dla „Billboard”:

Prowadzimy rozmowy ze służbą zdrowia w tej sprawie. Szczepionka, test lub inne metody mają być połączone z cyfrowym biletem tak, żeby każdego można poddać weryfikacji. Celem Ticketmaster jest dostarczenie jak najszerszej opcji powrotu do imprez masowych.

Jak ten system miałby wyglądać? „Billboard” pisze, że na 24-72 godziny przed koncertem właściciel biletu musiałby przedstawić zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny test na obecność koronawirusa. Osoby, które tego nie uczynią, nie zostaną wpuszczone na teren koncertu.

Niedawno Live Nation poinformował, że planuje wrócić z koncertami na dużą skalę już latem 2021 roku. Czy tak będą wyglądały wszystkie koncerty? Tego jeszcze nie wiemy, bo nie znamy daty wprowadzenia szczepionki na rynek oraz tempa jej dystrybucji, a to może potrwać wiele miesięcy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także