Orphaned Land zapowiada płytę i koncert w Polsce

/ 4 listopada, 2017

Nowy album Orphaned Land, zatytułowany „Unsung Prophets & Dead Messiahs” ukaże się 26 stycznia 2018 roku nakładem Century Media. W lutym grupa wyruszy w trasę koncertową.

Iron Maiden przeprowadzi transmisję z premiery filmu

Trasa koncertowa wystartuje 24 lutego 2018 roku w Holandii, a 10 marca dotrze do Polski. Zespół wystąpi w Krakowie.

Tak o nowej płycie opowiada wokalista Kobi Farhi:

Nie możemy się doczekać, aż wyruszymy w trasę i zagramy wam nowe piosenki. Czujemy, że nagraliśmy niesamowity album. W naszej muzyce zawsze mieszał się gniew, tragedia, sprzeciw i radość. Album, jak wszystkie inne, będzie bardzo eklektyczny, żaden z utworów nie brzmi jak pozostałe. Cały album jest wielką, muzyczną podróżą.

Czujemy, że na tej płycie uczucia gniewu, sprzeciwu i tragedii przenieśliśmy na wyższy poziom. Świadczy o tym okładka, której projekt przypomina, projekt pieniądza.

Orphaned Land do izraelski zespół metalowy, założony w 1991 roku, początkowo pod nazwą Resurrection. W muzyce grupy łączą się wpływy europejskie, arabskie i azjatyckie, grupa często korzysta z etnicznych instrumentów i harmonii. Na jej czele od początku stoi wokalista Kobi Fahri i basista Uri Zelcha.

Zespół zadebiutował w 1994 roku albumem „Sahara” i od tamtej pory aktywnie działa na rockowej i metalowej scenie. Grupa koncertowała z takimi zespołami jak Metallica, Amorphis i Katatonia.

Ostatni album Orphaned Land ukazał się w 2013 roku pod tytułem „All Is One”. Od tamtej pory zmienił się jeden z gitarzystów. Na miejsce Yossiego Sassi przyszedł Idan Amsalem.

Najnowszy album, „Unsung Prophets & Dead Messiahs”, zmiksował Jens Borgen, a gościnnie zagrali na nim Steve Hackett, Hansi Kursch z Blind GuardianTomas Lindberg z At The Gates.

Oto tracklista nowej płyty:

 1. The Cave
 2. We Do Not Resist
 3. In Propaganda
 4. All Knowing Eye
 5. Yedidi
 6. Chains Fall To Gravity
 7. Like Orpheus
 8. Poets Of Prophetic Messianism
 9. Left Behind
 10. My Brother's Keeper
 11. Take My Hand
 12. Only The Dead Have Seen The End Of War
 13. The Manifest – Epilogue

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także