Ozzy Osbourne mówi, jaki problem mają amerykańscy gitarzyści

/ 9 maja, 2024


Ozzy Osbourne grał z wieloma gitarzystami, ale najlepszy jest tylko jeden.


Ozzy Osbourne na przestrzeni swojej kariery z Black Sabbath i solowej grał z tak ikonicznymi gitarzystami, jak Tony Iommi, Randy Rhoads czy Zakk Wylde. W podcaście „The Madhouse Chronicles” Ozzy przyznał, że najlepszym gitarzystą, z jakim grał pozostaje Tony Iommi.

Ozzy zauważył też, że amerykańscy gitarzyści, choć są znakomici, mają pewien problem:

Grałem piosenki Black Sabbath, jak „Paranoid”, „Children Of The Grave” czy “War Pigs” z innymi gitarzystami. Grają te same dźwięki, ale nie brzmią tak samo, jak Tony! Wielu amerykańskich gitarzystów gra za szybko. Tony Iommi z jakiegoś powodu jest zajebisty!

Kilka tygodni temu poznaliśmy artystów, którzy w 2024 roku zostaną włączeni do Rock’n’Roll Hall Of Fame. Wśród nich znalazł się Ozzy Osbourne, który już jest w Galerii Sław Rocka jako wokalista Black Sabbath, a teraz zostanie włączony za swoją działalność solową, którą rozpoczął w 1980 roku po tym, jak został wyrzucony z macierzystej grupy.

Ceremonia włączenia do Rock’n’Roll Hall Of Fame odbędzie się 19 października 2024 roku w Cleveland. Transmitować ją będzie platfoma Disney+.

KOMENTARZE

Przeczytaj także