Ozzy Osbourne. Pozew byłego basisty oddalony

/ 5 maja, 2017

Bob Daisley zagrał na basie na płytach Ozzy’ego Osbourne’a „Blizzard Of Ozz” (1980) i „Diary Of A Madman” (1981). 9 sierpnia 2016 roku do sądu w hrabstwie Douglas, w stanie Nevada wpłynął jego pozew przeciwko Ozzy’emu Osbourne’owi i jego firmie Blizzard Music Limited, w którym Daisley domagał się spłaty zaległych 2 milionów dolarów tantiem.

Ile Deep Purple sprzedał płyt według członków zespołu?

Prawnicy Boba Daisleya uzasadniali:

Mimo że tantiemy były przez lata płacone Daisleyowi, dochodzenie przeprowadzone w 2014 roku wykazało, że Osbourne i jego firma niepoprawnie obliczyli opłaty przed przekazaniem Daisleyowi jego części, a także nieprawidłowo wyliczyli należną mu część, związaną z komercyjnym wykorzystaniem utworów.

W odpowiedzi Ozzy Osbourne wydał następujące oświadczenie:

Przez ostatnie 36 lat pan Daisley co pół roku otrzymywał sprawozdania dotyczące tantiem i czeki od Blizzard Music, które opiewały w sumie na miliony dolarów i były regularnie inkasowane. Pan Daisley w tych latach zlecał różnym firmom przeprowadzającym audyt kontrolę Blizzard Music, nie znalazły one żadnych rozbieżności. Wcześniej składał już pozwy do sądów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i przegrał.

Rozumiemy, że pan Daisley jest już na emeryturze i że te środki są jego głównym źródłem dochodu, więc ma prawo sprawdzać, czy te sumy są w porządku, ale po 36 latach jest to równoznaczne z nękaniem. Mieliśmy nadzieję, że po tylu latach pan Daisley wyzbędzie się chorej obsesji i resentymentów związanych z sukcesem pana Osbourne’a. Blizzard Music i pan Osbourne zamierzają energicznie się przed nimi bronić.

Teraz sędzia Christina Snyder ponownie oddaliła pozew, kierując sprawę do arbitrażu. Bob Daisley zapowiada, że dalej będzie walczył o pieniądze, które jak twierdzi, nie zostały mu wypłacone.

Nawet gdybym miał 50 tryliardów dolarów, domagałbym się tych pieniędzy. Chcę położyć kres wykorzystywaniu mnie. Życzę Ozzy’emu sukcesów, po prostu mam problem z tym, że nie zostałem właściwie wynagrodzony.

Ozzy Osbourne nie skomentował jeszcze najświeższej decyzji sądu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także