Ozzy Osbourne wskazuje najbardziej przerażający horror: Obs**liśmy się ze strachu

/ 9 maja, 2023


Jaki film przestraszył nawet samego Księcia Ciemności?


Ozzy Osbourne znany jest jako Książę Ciemności, a zespół Black Sabbath traktowany był jako odpowiednik horroru w muzyce. Jego twórczość była mroczna i niepokojąca. A jednak był horror, który przeraził nawet jego.

W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Ozzy Osbourne wspomina, jak menadżer polecił mu i jego kolegom z Black Sabbath udać się na film „Egzorcysta” z 1973 roku:

Kiedy byliśmy na trasie nasz menadżer przyszedł do nas kiedyś i powiedział: „Musicie zobaczyć taki film pod tytułem Egzorcysta”. Zapytaliśmy: „Że co? Egzorcysta? Co to ma znaczyć”. Powiedział: „Po prostu go zobaczcie”. Poszliśmy do kina w Filadelfii i obsraliśmy się ze strachu! Był taki rzeczywisty. Przeraził nas. A byliśmy Black Sabbath, a ja byłem Księciem Ciemności. Musieliśmy pójść na inny film, „Żądło”, żeby tylko przestać o nim myśleć. Był niesamowity.

Egzorcysta” w reżyserii Williama Friedkina należy do najsłynniejszych horrorów świata. Został nominowany do 10 Oscarów i zdobył dwa. Zdobył też cztery złote globy.

Więcej o Ozzym i Black Sabbath znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

BLACK SABBATH I OZZY WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także