Pantera specjalnym wideo potwierdziła powrót na scenę. Pierwsze koncerty ogłoszone!

/ 26 sierpnia, 2022

Powrót legendarnej Pantery stał się faktem. Zespół ogłosił właśnie pierwsze po ponad dwóch dekadach koncerty.


„Dla braci. Dla fanów. Dla dziedzictwa” – takim hasłem promowany jest sceniczny powrót zespołu Pantera. Przypomnijmy, że grupę współtworzą Philip Anselmo, Rex Brown, Zakk Wylde i Charlie Benante.

Grupa ogłosiła już pierwsze koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się w grudniu tego roku w Meksyku – Pantera została jedną z gwiazd festiwalu Hell & Heaven Metal Fest. Ponadto zespół pojawi się na trzeci koncertach z cyklu Knotfest, które odbędą się w Ameryce Południowej. To oczywiście dopiero początek ogłoszeń.

W sieci pojawił się film, w którym zespół Pantera oficjalnie potwierdza swój powrót:

Niedawno Zakk Wylde udzielił wywiadu „Danny Wimmer Presents”, w którym skomentował pomysł powrotu Pantery:

Kiedy Vinnie żył i ktoś wspominał ten pomysł, zawsze mówiłem, że jeśli mnie o to poproszą to się zgodzę, żeby uhonorować Dime’a. To piękna rzecz. Podobnie jak w przypadku Dimebash. To celebracja Pantery. Celebrujesz wielkość Vinniego i Dime’a. Oczywiście, to nie Pantera. Pantera to ci czterej goście: Phil, Rex, Dime i Vinnie. Ale to tak, jak Led Zeppelin, gdy grali z Jasonem Bonhamem – byli fenomenalni. Świetnie było znowu usłyszeć tę muzykę. Jestem wielce zaszczycony, że mogę być tego częścią.

„Billboard” poinformował, że projekt uzyskał zielone światło od spadkobierców Vinniego Paula i Dimebaga Darrella. Co ciekawe jeszcze w zeszłym roku Rex Brown powiedział, że nie weźmie udziału w reaktywacji Pantery, jeśli takowa dojdzie do skutku. Najwyraźniej zmienił zdanie.

Pantera swoją ostatnią trasę koncertową zagrała w 2001 roku, promując album „Reinventing The Steel”.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także