Papa Roach ma gotową nową płytę

/ 10 sierpnia, 2018

W wywiadzie dla „Morning Moose” wokalista Papa Roach, Jacoby Shaddix wyjawił, że zespół wkrótce po wydaniu „Crooked Teeth” przystąpił do prac nad nową płytą i teraz ma gotowe kilkanaście nowych utworów.

Shaddix mówi:

Pierwsze prace nad tym albumem zaczęły się na początku zeszłego roku, potem ruszyliśmy w trasę promującą „Crooked Teeth”, a gdy z niej wróciliśmy, w czerwcu i lipcu tego roku znowu wskoczyliśmy do studia, ze świeżymi pomysłami. Mamy nagrane 13 lub 14 piosenek, czujemy, że to świetny materiał.

Shaddix przyznaje, że nowy materiał jest krokiem ewolucji w stosunku do poprzedniej płyty:

Czasami się zastanawiamy, czy ludzie się do niego przekonają. Ale z drugiej strony, na płycie będzie nasze typowe brzmienie. Kilkoma utworami stawiamy naszym fanom wyzwanie, pytamy ich: „Czy pójdziecie z nami tą drogą?”. Ten materiał jest wyjątkowy, inspirujący, inny, pełen pasji. Album „Getting Away With Murder” z 2004 roku był odważnym krokiem ewolucji, zwłaszcza utwór „Scars”. Dziś „Scars” wydaje się typowy dla Papa Roach. Myślę, że można tę ewolucję do niego porównać.

Jacoby Shaddix nie wyjawił, kiedy nowy album Papa Roach mógłby się ukazać.

Album „Crooked Teeth” ukazał się w maju 2017 roku i przyniósł utwory "Help" oraz "Born For Greatness", które osiągnęły wysokie noty na niezależnych, amerykańskich listach przebojów rockowych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także