Papa Roach potwierdził, kiedy wyda nowy album

/ 23 października, 2018

Jerry Horton w rozmowie na antenie radia 102.9 The Hog wyjawił, że nowy album Papa Roach ukaże się już w styczniu 2019 roku. To dość szybko, bo „Crooked Teeth” liczy sobie ledwie rok.

Within Temptation nagrali utwór z wokalistą Papa Roach

Jerry Horton wyjaśnił też, dlaczego nowy album Papa Roach ukaże się tak szybko:

Zwykle dajemy sobie kilka lat. Promowanie płyty na koncertach zajmuje zwykle około dwóch i pół roku, a potem pół roku pracujemy w studiu nad płytą. Tym razem trasa zajęła nam rok, a w studiu spędziliśmy trzy miesiące. Nagrywaliśmy z tymi samymi producentami co „Crooked Teeth”, złapaliśmy wspólne fale i uporaliśmy się bardzo szybko.

Na nowym albumie Papa Roach znajdą się także utwory, których nie udało się ukończyć na „Crooked Teeth”:

Świeżym uchem przysłuchaliśmy się niektórym demówkom i ułożyliśmy z nich piosenki. Czasami potrzeba czasu, żeby jakiś pomysł rozwinął się w naszych głowach.

Według Jerry’ego Hortona możliwe jest, że pierwszy singel z nowej płyty Papa Roach poznamy już w przyszłym miesiącu.

Kilka miesięcy temu w wywiadzie dla „Morning Moose” wokalista Jacoby Shaddix przyznał, że nowy materiał jest krokiem ewolucji w stosunku do poprzedniej płyty:

Czasami się zastanawiamy, czy ludzie się do niego przekonają. Ale z drugiej strony, na płycie będzie nasze typowe brzmienie. Kilkoma utworami stawiamy naszym fanom wyzwanie, pytamy ich: „Czy pójdziecie z nami tą drogą?”. Ten materiał jest wyjątkowy, inspirujący, inny, pełen pasji. Album „Getting Away With Murder” z 2004 roku był odważnym krokiem ewolucji, zwłaszcza utwór „Scars”. Dziś „Scars” wydaje się typowy dla Papa Roach. Myślę, że można tę ewolucję do niego porównać.

Album „Crooked Teeth” ukazał się w maju 2017 roku i przyniósł utwory "Help" oraz "Born For Greatness", które osiągnęły wysokie noty na niezależnych, amerykańskich listach przebojów rockowych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także