Papa Roach z teledyskiem do singla „Periscope”.

/ 8 czerwca, 2017

Nie jest to pierwszy klip do singla pochodzącego z najnowszego wydawnictwa. Grupa zaledwie miesiąc temu udostępniła teledysk do utworu zatytułowanego „Help”.

Papa Roach już planuje kolejne wydawnictwo

Piosenka „Periscope” została stworzona we współpracy z wokalistką, Skylar Grey, której nie mogło zabraknąć w teledysku.

Teledysk ukazuje duet wokalistów z początku przedstawiony za szklaną ścianą, po której spływają krople wody. Dużą rolę odgrywają tutaj pastelowe neony. Klip jest przeciwstawiony swojemu poprzednikowi, gdyż „Help” posiada jasne i wyraźne sceny. W tym przypadku widzimy zacienione pomieszczenia i niewielką ilość światła.

Shaddix wypowiedział się na temat najnowszego wideo:

Jest ono inspirowane świadomością, że czasami bez odpowiedniej relacji z drugą osobą nie warto być przez nią kochanym lub ta druga osoba może nie być warta twojej miłości. Zaczynasz z tym walczyć zastanawiając się, jak wiele wysiłku będzie cię to kosztować. Jest pewna scena w teledysku, którą uważam za bardzo znaczącą, kiedy Skylar i ja jesteśmy razem w kadrze, ale całkowicie nie angażujemy się w budowanie relacji między sobą. To reprezentuje rozłącznie dwojga ludzi, co odzwierciedla silnie znaczenie całego tekstu.

Grey wspominając o kadrze, w którym ona i Shaddix stoją odwróceni do siebie plecami tracąc kontakt ze sobą nawzajem, tłumaczy:

Gdy kochasz kogoś na dystans nie jesteś w stanie całkowicie go dosięgnąć.

Shaddix w wywiadzie dla portalu Loudwire opowiedział o tym, jak postał pomysł na rozpoczęcie współpracy z Grey:

Chcieliśmy mieć kobiecy wokal na naszym albumie. Na poprzednim była to Maria Brink z zespołu In This Moment, w piosence „Gravity”. Ale nie chciałem znów zaangażować we współprace kolejnej rockowej laski. Chciałem pracować z kimś, kto jest poza tym wszystkim i będzie inny, ale jednocześnie będę fanem jego muzyki. Zacząłem słuchać muzyki Skylar Grey rok temu. Jest kimś w rodzaju dziewczyny z zakresu indie, alternatywy i popowego stylu i jest niewiarygodna na tej scenie. Posiada świetny głos i jestem jej ogromnym fanem. Więc pomyślałem, czemu nie spróbować współpracy z kimś, kto jest na zewnątrz naszego gatunku, ale nie wykracza całkowicie poza jego ramy.

Album „Crooked Teeth” został wydany 19 maja tego roku za pośrednictwem wytwórni Eleven Seven Music. Promował go singiel tytułowy oraz utwory takie jak „Help”, „Non Of The Above” i wyżej wspomniany „Periscope”.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także