Paprodziad wyrzucony z zespołu Łąki Łan: Nie identyfikujemy się z jego poglądami

/ 9 marca, 2022
fot. Adam Kliczek, memoriesstay.com

Ostatnie wpisy Włodka „Paprodziada” Dembowskiego, wokalisty Łąki Łan, zainteresowały ostatnio opinię publiczną. Nie jest on już członkiem zespołu.


W ostatnim czasie w mediach społecznościowych Włodka „Paprodziada” Dembowskiego pojawiło się wiele kontrowersyjnych wpisów dotyczących między innymi szczepień oraz wojny w Ukrainie. Wielu jego fanów nie kryło zdziwienia, ponieważ artysta z dużym zaangażowaniem przekazywał kolejne kontrowersyjne fake newsy.

Zespół Łąki Łan, którego wokalistą był Włodek „Paprodziad” Dembowski, postanowił zareagować. W sieci pojawiło się oświadczenie następującej treści:

Drodzy fani i sympatycy,

czujemy się w obowiązku powiadomić Was, że nie identyfikujemy się z głoszonymi przez Włodka „Paprodziada” Dembowskiego poglądami na temat m.in. pandemii i wojny w Ukrainie.

Potwierdzamy, że Włodek nie jest już członkiem zespołu – zrezygnował z grania koncertów pod koniec zeszłego roku, ale nie chcąc czynić z tego sensacji, czekaliśmy na lepszy czas i nie zamieszczaliśmy info w tej sprawie. Lepszy czas jednak nie nadszedł…

Do końca 2022 r. najprawdopodobniej nie będziemy grali koncertów, ale nie zawieszamy działalności i pracujemy nad nowymi rzeczami.

Trzymajcie się, dbajcie o siebie i o innych!

Michał Chęć „Bonk”
Piotr Koźbielski „MegaMotyl”
Jarek Jóźwik „Poń Kolny”

Wpis w oryginale:

Drodzy fani i sympatycy, czujemy się w obowiązku powiadomić Was, że nie identyfikujemy się z głoszonymi przez Włodka…

Opublikowany przez Łąki Łan Środa, 9 marca 2022

Włodzimierz Dembowski był jednym z liderów grającego funk, rocka i punk zespołu Łąki Łan, który istnieje od 2002 roku. W 2019 roku światło dzienne ujrzał album „Raut”, piąty w dorobku formacji.

fot. Adam Kliczek, memoriesstay.com

KOMENTARZE

Przeczytaj także