Paradise Lost opublikował pierwszy singel z nowej płyty [WIDEO]

/ 20 marca, 2020

Nowy album Paradise Lost, „Obsidian”, ukaże się 15 maja. Dziś zespół opublikował pierwsze dźwięki z krążka, czyli utwór zatytułowany „Fall From Grace”. Klip do utworu można obejrzeć poniżej:

Gitarzysta Greg Mackintosh tak mówi o nowym utworze:

To pierwszy kawałek napisany z myślą o „Obsidian”, jest zatem prawdopodobnie najbardziej zbliżony muzycznie do poprzedniej płyty, „Medusa”. Sam utwór składa się z kilku różnych elementów, ale zasadniczo jest to klasyczny Paradise Lost. Tekst traktuje o zmaganiu się z trudnymi czasami.

Wokalista Nick Holmes dodaje:

W dobie panującego globalnego kryzysu, w momencie kiedy COVID-19 dotknął w zasadzie wszystkich, w tym oczywiście branżę muzyczną, nasza wytwórnia, Nuclear Blast, zaproponowała nam przełożenie premiery na bardziej stabilny czas w tym roku. Biorąc to pod uwagę fakt, że odbiór muzyki na żywo jest obecnie całkowicie niemożliwy, podjęliśmy decyzję o nieprzekładaniu premiery naszego nowego albumu. Nasi fani nie chcieliby czekać. Muzyki można słuchać praktycznie w każdych okolicznościach, dlatego data wydania, czyli 15 maja jest jak najbardziej aktualna i mamy szczerą nadzieję, że nasz nowy album pomoże fanom podnieść się na duchu i będzie swojego rodzaju światłem w ciemności w tych niepewnych czasach! Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie przez lata i do zobaczenia na koncertach już niebawem.

Tacklista „Obsidian" przedstawia się następująco:

 1. Darker Thoughts
 2. Fall From Grace
 3. Ghosts
 4. The Devil Embraced
 5. Forsaken
 6. Serenity
 7. Ending Days
 8. Hope Dies Young
 9. Ravenghast

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

 • Historie wszystkich albumów zespołu
 • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
 • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
 • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także