Paradise Lost singlem „The Longest Winter” zapowiada nowy album

/ 7 lipca, 2017

Nowy album brytyjskiego zespołu został zatytułowany „Medusa” i na rynku wydawniczym ukaże się 1 września nakładem wytwórni Nuclear Blast. Muzycy Paradise Lost właśnie umieścili w sieci nowy utwór, który znajdziemy na nadchodzącym studyjnym krążku.

10 najlepszych metalowych riffów lat 80.

Piętnasty studyjny album zatytułowany „Medusa” zapowiada kompozycja „The Longest Winter”, z którą możecie zapoznać się poniżej:

Na albumie „Medusa” znajdzie się 8 premierowych utworów w wersji podstawowej, z kolei w formie bonusu pojawią się jeszcze trzy dodatkowe. Tak prezentuje się tracklista:

 1. Fearless Sky
 2. Gods Of Ancient
 3. From The Gallows
 4. The Longest Winter
 5. Medusa
 6. No Passage For The Dead
 7. Blood & Chaos
 8. Until The Grave
 9. Frozen Illusion (Bonus)
 10. Shrines (Bonus)
 11. Symbolic Virtue (Bonus)

Z kolei okładka albumu Paradise Lost prezentuje się tak:

Kiedy tworzyliśmy materiał na „Medusę”, zdaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób powstawały nowe utwory. Musieliśmy znaleźć artystę, który potrafiłby odzwierciedlić obrany przez nas kierunek.

Po jakimś czasie odkąd zaczęliśmy szukać, znalazłem Branca Studios. Mają dobre oko, jeśli chodzi o projekty, a ich nowoczesne wzornictwo pasuje idealnie do okładki w stylu retro. 

To, co oni wymyślają, jest mieszanką kolorowych i jednocześnie bardzo stylowych rzeczy, jednocześnie zachowując klasyczny styl Paradise Lost

– wyjaśnił gitarzysta grupy, Greg Mackintosh.

A jak to wygląda pod względem muzycznym?

Powiedziałbym w ten sposób – jeśli przesłuchałeś wszystkie nasze albumu, temu najbliżej jest do „Shades of God”, czyli naszego trzeciego krążka. Wywodzi się od niego, ale jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany, lepiej wyprodukowany oraz lepiej zagrany niż tamten album

– powiedział Nick Holmes, lider Paradise Lost

Paradise Lost w Polsce

Grupa Paradise Lost wystąpi na tegorocznej edycji Metal Hammer Festival, który odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku. Wciąż są dostępne bilety na to wydarzenie, m.in. na stronie Ticketpro. Będzie to już ósma edycja festiwalu, dotychczas wystąpili tu tacy artyści, jak ToolKorn czy Judas Priest. Rozpiska godzinowa festiwalu prezentuje się następująco:

 • 14.30 – otwarcie bram
 • 16.00 – Arrm
 • 16.50 – Percival Schuttenbach
 • 17.45 – Zeal & Ardor
 • 18.55 – Myrkur
 • 20.05 – Paradise Lost
 • 21.35 – Marilyn Manson

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także