Paradise Lost udostępnili fragment nowego utworu [AUDIO]

/ 28 czerwca, 2017

Nowy album brytyjskiego zespołu został zatytułowany „Medusa” i na rynku wydawniczym ukaże się 1 września nakładem wytwórni Nuclear Blast. Muzycy Paradise Lost właśnie umieścili w sieci fragment jednego z utworów, który znajdziemy na nadchodzącym studyjnym krążku.

Scorpions ponownie w Polsce

Piętnasty studyjny album zatytułowany „Medusa” zapowiada fragment kompozycji „The Longest Winter”, z którym możecie zapoznać się poniżej. Z kolei całość utworu muzycy Paradise Lost udostępnią fanom 7 lipca

Na albumie „Medusa” znajdzie się 8 premierowych utworów w wersji podstawowej, z kolei w formie bonusu pojawią się jeszcze trzy dodatkowe. Tak prezentuje się tracklista:

 1. Fearless Sky
 2. Gods Of Ancient
 3. From The Gallows
 4. The Longest Winter
 5. Medusa
 6. No Passage For The Dead
 7. Blood & Chaos
 8. Until The Grave
 9. Frozen Illusion (Bonus)
 10. Shrines (Bonus)
 11. Symbolic Virtue (Bonus)

Z kolei okładka albumu Paradise Lost prezentuje się tak:

Kiedy tworzyliśmy materiał na „Medusę”, zdaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób powstawały nowe utwory. Musieliśmy znaleźć artystę, który potrafiłby odzwierciedlić obrany przez nas kierunek.

Po jakimś czasie odkąd zaczęliśmy szukać, znalazłem Branca Studios. Mają dobre oko, jeśli chodzi o projekty, a ich nowoczesne wzornictwo pasuje idealnie do okładki w stylu retro. 

To, co oni wymyślają, jest mieszanką kolorowych i jednocześnie bardzo stylowych rzeczy, jednocześnie zachowując klasyczny styl Paradise Lost

– wyjaśnił gitarzysta grupy, Greg Mackintosh.

A jak to wygląda pod względem muzycznym?

Powiedziałbym w ten sposób – jeśli przesłuchałeś wszystkie nasze albumu, temu najbliżej jest do „Shades of God”, czyli naszego trzeciego krążka. Wywodzi się od niego, ale jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany, lepiej wyprodukowany oraz lepiej zagrany niż tamten album

– powiedział Nick Holmes, lider Paradise Lost

Z kolei Mackintosh dodał od siebie:

Pod względem stylu lokuje się między epoką „Gothic”, a „Shades of God”, z dodanymi nowoczesnymi akcentami, rzecz jasna. 

Paradise Lost to grupa, która na muzycznej scenie istnieje od prawie 30 lat. Powstali w 1988 roku w Halifax w Wielkiej Brytanii. Zespół uznawany jest za pionierów death doom metalu oraz gotyckiej odmiany metalu. W późniejszych latach chętnie także eksperymentował z elektronicznymi elementami. W ostatnim czasie ponownie powrócili do cięższych brzmień. Można się o tym przekonać słuchając ostatniego studyjnego albumu, „The Plague Within”, który na rynku ukazał się w czerwcu 2015 roku. Paradise Lost sięgają na nim do swoich korzeni. Grupa łącznie ma na swoim koncie czternaście albumów, z czego najpopularniejsze to „Icon” (1993) oraz „Draconian Times” (1995). 

Zespół praktycznie przez całą swoją działalność gra w niezmienionym składzie: Nick Holmes – wokal, Greg Mackintosh – gitara, Aaron Aedy – gitara, Steve Edmondson – bas, jedynie na stanowisku perkusisty doszło do zmian, obecnie jest nim Waltteri Väyrynen.

Paradise Lost w Polsce

Grupa Paradise Lost wystąpi na tegorocznej edycji Metal Hammer Festival, który odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku. Wciąż są dostępne bilety na to wydarzenie, m.in. na stronie Ticketpro. Będzie to już ósma edycja festiwalu, dotychczas wystąpili tu tacy artyści, jak ToolKorn czy Judas Priest. Rozpiska godzinowa festiwalu prezentuje się następująco:

 • 14.30 – otwarcie bram
 • 16.00 – Arrm
 • 16.50 – Percival Schuttenbach
 • 17.45 – Zeal & Ardor
 • 18.55 – Myrkur
 • 20.05 – Paradise Lost
 • 21.35 – Marilyn Manson

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także