Parental Advisory: Ozporns

/ 1 kwietnia, 2003


Młodzież podnieca się za każdym razem, gdy w programie The Osbournes pada „fuck” (w Ameryce wypikowany), tymczasem dorośli mają znacznie ciekawsze rozrywki. Specjalizujące się w filmach dla dorosłych studio VCA Pictures nakręciło parodię reality show, zatytułowaną The Ozporns. Za kamerą stanął Antonio Passolini (cóż za klasyczne nazwisko!), znany z tego typu komediowych przeróbek.


Wytwórnia starannie przygotowała się do produkcji. Wynajęła na przykład na trzy dni luksusową posiadłość w Malibu… Lubię porządną robotę – wyznaje twórca. Spędziliśmy mnóstwo czasu, szukając miejsca podobnego do oryginału. Starannie dobrano też obsadę. Początkowo w główną rolę Izzy’ego Osporna miał się wcielić sam reżyser. Ostatecznie zatrudniono Brytyjczyka o pseudonimie Baz (pewnie żeby się akcent zgadzał). Żonę – Sherri, zagrała Tina Tyler, córkę – Fionę, Tawny Roberts, syna – Johna, Cheyne Collins. O innych postaciach, w rodzaju „nimfomańskiej niani” nawet nie ma co wspominać…


Dzieło jest dostępne na DVD, z rewelacyjnymi opcjami typu wybór kamer, komentarz Passoliniego czy, szczególnie przydatną, funkcją Wall To Wall – wycięcie dialogów na rzecz scen seksu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że śladami The Ozporns nie pójdzie jakiś miłośnik Michała Wiśniewskiego.

REDAKCJA

KOMENTARZE

Przeczytaj także