Pat O'Brien nie zagra na trasie Cannibal Corpse. Zastępca ogłoszony

/ 19 stycznia, 2019

Przypomnijmy: gitarzystę Cannibal Corpse aresztowano w poniedziałek, 10 grudnia 2018, po tym jak wtargnął do pewnego domu i zaatakował jego mieszkańców, a potem rzucił się z nożem na policjantów. W tym czasie spłonął jego dom. Przechowywana w jego domu amunicja doprowadziła do szeregu eksplozji, które zmusiły walczących z żywiołem strażaków do szukania schronienia.

Oficjalne oświadczenie Cannibal Corpse w sprawie aresztowania Pata O'Briena

Grupa Cannibal Corpse ogłosiła, że wszystkie koncerty zagra zgodnie z planem, do tej pory nie było jednak wiadomo, czy Pat O’Brien weźmie w nich udział. Teraz sytuacja została wyjaśniona.

Cannibal Corpse opublikował na swojej stronie oświadczenie:

Na najbliższej trasie Pata O’Breina zastąpi Erik Rutan, jako że O’Brien ma problemy osobiste. Rutan zagra na trasie dla Decibel Magazine, a także na amerykańskich koncertach pożegnalnej trasy Slayera z zespołami Lamb Of God i Amon Amarth. Cannibal Corpse i Rutan pracowali już razem, Rutan wyprodukował cztery albumy grupy (Kill, Evisceration Plague, Torture, Red Before Black) i doskonale nadaje się do tej roli. Jest jednym z najbardziej uznanych deathmetalowych gitarzystów, był częścią Morbid Angel, a także śpiewa i gra na gitarze w Hate Eternal.

Pat O’Brien stanął przed sądem, gdzie postawiono mu zarzuty. Jednocześnie wyznaczono kaucję w wysokości 50 tysięcy dolarów, którą niedługo później muzyk wpłacił. Obecnie znajduje się na wolności, ale wciąż ciążą na nim poważne zarzuty.

Wiadomo już, że muzyk miał w swoim wynajmowanym domu prawdziwy arsenał. Policja poinformowała o pięćdziesięciu strzelbach (w tym jednej z upiłowaną lufą – co jest nielegalne), dziesięciu egzemplarzach broni półautomatycznej, kilku AK-47 w różnych wersjach, dwóch Uzi i około dwudziestu pistoletach. Uzupełnieniem tego zbioru były dwa miotacze ognia, dużo amunicji i części zamienne do broni palnej.

Ponadto poinformowano, że w chwili zatrzymania Pat O’Brien doświadczał prawdopodobnie halucynacji, mówiąc o wylądowaniu na Ziemi kosmitów, którzy rzekomo go ścigali.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także