Patti Smith w Dolinie Charlotty prosiła o zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej

/ 14 sierpnia, 2017

Jedną z gwiazd tegorocznego Festiwalu Legend Rocka, który odbywa się w Dolinie Charlotty, była Patti Smith. Legendarna wokalistka zaprezentowała zgromadzonej publiczności trzynaście utworów, wśród których znalazł się oczywiście jej największy przebój – „Because the Night”. Wszystko zakończył natomiast zagrany na bis utwór „People Have the Power”.

Kult zapowiada nowy album koncertowy

Na koncercie był współpracujący z „Teraz Rockiem” dziennikarz, Jacek Nizinkiewicz, który na swoim Facebooku napisał o niezwykłym apelu, który wygłosiła ze sceny Patti Smith, a chodziło o wycinkę Puszczy Białowieskiej:

Już pod sam koniec występu piosenkarka ponownie nawiązała do problemu wycinki lasu, o czym ponownie napisał dziennikarz:

Przypomnijmy, że obecnie w Puszczy Białowieskiej trwa ogromnych rozmiarów wycinka drzew, która zatwierdzona została przez Ministra Środowiska, Jana Szyszkę. Przeciwko tej decyzji opowiada się spora grupa osób, która próbuje powstrzymać wycinkę – organizowane są protesty i akcje mające na celu sparaliżowanie prac w lesie. Również Unia Europejska negatywnie zaopiniowała decyzję Ministerstwa Środowiska.

Jeszcze tylko Korn

W Dolinie Charlotty jutro odbędzie się ostatni koncert w związku z tegorocznym Festiwalem Legend Rocka – na scenie pojawi się grupa Korn. Tak podsumował to ogłoszenie organizator na oficjalnej stronie imprezy:

Od dłuższego czasu zapowiadaliśmy próbę przesunięcia w czasie do lat 90. programu tej imprezy. Właśnie to nastąpiło. Pierwszy i od razu wielki koncert legendarnej grupy gromadzącej dziesiątki tysięcy ludzi.

Korn, który w Dolinie Charlotty pojawi się 15 sierpnia, słynie z bardzo ekspresyjnych, porywających publiczność koncertów, na których potrafi zagrać cover słynnego utworu w swój niepowtarzalny sposób. Grali trasy z wieloma gigantami rocka, jak chociażby Metallicą, System of a Down czy Limp Bizkit.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także