Paul Di’Anno zagra utwory Iron Maiden na koncercie w Polsce [DATA, BILETY]

/ 7 czerwca, 2024


Do Polski przyjedzie legendarny wokalista Iron Maiden z repertuarem z dwóch pierwszych płyt.


Paul Di’Anno powraca na scenę i ponownie sięga do repertuaru Iron Maiden. Legendarny wokalista, który zaśpiewał na płytach „Iron Maiden” i „Killers” rusza w trasę koncertową, na której nie pominie Polski. Paul Di’Anno wystąpi 30 sierpnia 2024 roku w krakowskim klubie Hype Park.

Paul Di’Anno urodził się w 1958 roku. W 1978 roku dołączył do składu Iron Maiden i nagrał z nim dwie przełomowe płyty: „Iron Maiden” z 1980 roku oraz „Killers” z 1981 do dziś uznawane są za jedne z najważniejszych pozycji nurtu New Wave Of British Heavy Metal. To właśnie repertuar z tych płyt będzie stanowił trzon polskiego koncertu. Bilety na koncert dostępne są w cenie 120-180 PLN.

Latem i jesienią Paul Di’Anno będzie kontynuował trasę koncertową „The Beast Resurrection Tour” w kilku krajach UE. Po kilku dniach odpoczynku uda się z Wielkiej Brytanii prosto do Krakowa, gdzie wystąpi w Hype Parku w ramach projektu „Polish Chapter” i wykona najlepsze utwory z dwóch pierwszych płyt Iron Maiden. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce od 10 lat. Projekt „Polish Chapter” został zapoczątkowany przez dwie ważne osoby na polskiej scenie metalowej.

Bratek to jeden z najlepszych polskich gitarzystów, autor wielu warsztatów gitarowych dla topowych magazynów muzycznych, twarz z okładki magazynu „Top Guitar” (2020). Oprócz współpracy z najlepszymi polskimi muzykami, takimi jak m.in. Jacek Krzaklewski (Perfect), Ryszard Sygitowicz, Mietek Jurecki (Perfect), Marek Raduli (ex Budka Suflera), Grzegorz Skawiński (O.N.A., KOMBII) współpracuje także ze światowej klasy gwiazdami rocka, takimi jak Doogie White (Ritchie Blackmore’s Rainbow), czy Blaze Bayley (ex Iron Maiden). Bratek posiada swój własny sygnowany wzmacniacz „Plexsound”, który można spotkać w Europie. Jest także założycielem Małopolskiej Szkoły Rocka.

Karol Wójcik – niezwykle utalentowany polski multiinstrumentalista i wokalista, oprócz współpracy z zespołami metalowymi jako gitarzysta, wokalista i basista, współpracował także i koncertował z legendarnym Doogie Whitem jako „Carol McLeoud”. W składach „Polish Chapter” możemy zobaczyć i usłyszeć także Kamila Bagińskiego – perkusistę legendy Trash Metalu Virgin Snatch, Krzysztofa Żurka – perkusistę zespołu Jacek Dewódzki & Revolucja oraz Grzegorza Tusznio – gitarzystę, basistę oraz jednego z najlepszych producentów muzycznych. Paul jest podekscytowany odwiedzeniem Polski podczas tej trasy, ponieważ podczas leczenia w Chorwacji nieustannie napływały z Polski wyrazy wsparcia i darowizny, a grupa polskich fanów odwiedziła go w Chorwacji, czego Paul nigdy nie zapomni. Fani będą mieli możliwość zakupu pierwszego albumu Warhorse Paula Di’Anno bezpośrednio na koncercie, a Paul postara się podpisać go dla fanów.

Paul Di’Anno niedawno powrócił na scenę po operacji kolana, której musiał poddać się w 2022 roku.

Historię oraz omówienia albumów Iron Maiden znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi dostępnym online.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także