Paul McCartney i Ringo Starr razem w studiu!

/ 20 lutego, 2017

19 lutego Sir Paul McCartney wpadł do studia nagraniowego i odwiedził Ringo Starra. Cel był prosty: pomoc w nagraniu solowego albumu.

Paul McCartney walczy o utwory The Beatles

Obecnie perkusista pracuje nad nowym krążkiem, następcą „Postcard From Paradise”, który ukazał się w 2015 roku. McCartney wystąpi gościnnie na jego płycie.

Dziękuję za wizytę i wspaniałe partie basu. Kocham cię stary, peace and love

– napisał na swoim koncie na Twitterze, Starr

Paul McCartney i Ringo Starr 2017

Warto nadmienić, że ostatni raz obaj panowie współpracowali ze sobą w 2010 przy okazji albumu „Y Not”, gdzie Paul McCartney zagrał na basie w utworze „Peace Dream” i zaśpiewał w „Walk With You”.

Do domowego studia ex-Beatlesa, tego samego dnia, przyszedł także Joe Walsh, gitarzysta znany z zespołu The Eagles. Ringo Starr to spotkanie również uwiecznił zdjęciem i zamieścił w mediach społeczenościowych. 

Zobaczcie, wpadł do mnie także Joe W i zagrał. Co za dzień mam w studiu. Peace and love 

– napisał perkusista pod zdjęciem z Walshem i McCartneyem

Starr, McCartney i Walsh

Nad rejestracją nagrań czuwa Bruce Sugar, który nie raz ze Starrem współpracował, chociażby przy ostatnich dwóch studyjnych krążkach. 

Ringo Starr już rok temu, w czerwcu, zapowiadał w wywiadzie dla „Billboardu”, że dziewiętnasta płyta firmowana jego nazwiskiem, ukaże się w 2017, choć od razu zaznaczył, że konkretna data nie została jeszcze ustalona.

Ringo Starr ma na swoim koncie 18 studyjnych albumów, z czego najlepiej na listach radziła sobie płyta „Ringo” z 1973 roku. Z kolei największymi przebojami Starra są: „Photograph”, „You’re Sixteen” oraz „Back Off Boogaloo”. Z kolei McCartney nagrał 16 płyt, ostatnia, „New”, ukazała się w październiku 2013 roku. 

Biografia Ringo Starra dostępna w Polsce

9 listopada 2016 na polskim rynku nakładem wydawnictwa SQN ukazała się biografia „człowieka, który wyznacza rytm”, czyli właśnie Ringo Starra. Zatytułowana jest „Ringo”. Recenzję książki znajdziecie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”

W minionych latach ukazały się u nas liczne biografie The Beatles, Johna Lennona i Paula McCartneya, teraz otrzymujemy też polskojęzyczną książkę o życiu i karierze Ringo Starra. Ciekawą, napisaną zgrabnie i, co ważne, nie pomijającą żadnego istotnego szczegółu z życia perkusisty najsłynniejszej grupy świata. Opisującą zarówno jego karierę artystyczną, jak i życie osobiste, czasem z pikantnymi szczegółami, ale bez mnożenia sensacji, które zwykle nie mają pokrycia w faktach

– tak zawartość książki skomentował Wiesław Weiss

Ringo Starr i Paul McCartney: „Hey Jude”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także