Paul McCartney zagrał na nowej płycie The Rolling Stones

/ 22 lutego, 2023


Jak podają źródła basistę The Beatles usłyszymy na nowym albumie The Rolling Stones.


Dobiegają końca pracę nad nowym albumem The Rolling Stones. Jak podaje portal „Variety” powołując się na „różne źródła” gościnnie na basie na nowej płycie zagrał Paul McCartney. Według innych źródeł na płycie zagrać ma też perkusista Ringo Starr. Nagrania albumu podobno zostały już zakończone, a grupa pracuje nad miksami. Prawdopodobnie jesienią The Rolling Stones ruszą w trasę koncertową promującą nową płytę.

The Beatles i The Rolling Stones należą do najsłynniejszych brytyjskich zespołów, które karierę rozpoczęły w latach 60. i przez ponad sześćdziesiąt lat drogi muzyków kilkakrotnie się przecinały. W 1963 roku The Rolling Stones nagrali piosenkę „I Wanna Be Your Man The Beatles, a ich członkowie czasami występowali nawzajem w swoich piosenkach. Stonesów można usłyszeć w nagraniach „Baby You’re A Rich Man”, „You Know My Name” i „All You Need Is Love”, a Paul McCartney i John Lennon zaśpiewali w „We Love You” i „Sing This Song All Together”.

Nowy album The Rolling Stones ma być ich pierwszą płytą z autorskim materiałem od czasu „A Bigger Bang” z 2005 roku. Będzie to też pierwszy album wydany po śmierci perkusisty Charliego Wattsa, który zmarł w 2021 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także