Paul Quinn (Saxon) rezygnuje z grania koncertów. Co z koncertem w Polsce?

/ 11 marca, 2023


Gitarzysta Saxon postanowił przejść na emeryturę od życia w trasie. Co z zaplanowanymi koncertami?


Zespół Saxon poinformował, że Paul Quinn nie będzie brał więcej udziału w trasach koncertowych. Gitarzysta wybrał emeryturę od sceny.

W oświadczeniu Saxon możemy przeczytać:

Po długich namysłach nasz wielki przyjaciel i wojownik Paul Quinn postanowił zrezygnować z tras z Saxon. Po wielu latach w trasie i związanym z tym stresem oraz zmęczeniem Paul nie chce, zawieść kolegów z zespołu i fanów gorszą grą. Paul będzie dalej nagrywał z zespołem i może wystąpić na wybranych, specjalnych koncertach Saxon. Saxon wspiera decyzję Paula i będzie informować o kolejnych krokach naszej podróży.

Grupa poinformowała, że marcowa trasa po Europie, w tym koncert w Polsce, zostanie dokończona bez zakłóceń, ale Saxon odwołuje kwietniowe koncerty w Ameryce Południowej, żeby mieć czas zgrać się z nowym gitarzystą, którego personaliów jeszcze nie ujawniono.

Paul Quinn był gitarzystą Saxon od samego początku i zagrał na wszystkich płytach zespołu.

Perkusista zespołu Saxon, Nigel Glocker, w wywiadzie dla „The Metal Voice” wyjawił niedawno, że grupa już zabrała się za nagrania nowego albumu.

Ikona brytyjskiego heavy metalu zawita do Polski na jedyny koncert podczas trasy “Seize the Day World Tour”. Saxon zagra 14 marca 2023 roku w warszawskim klubie Progresja. Biff Byford i spółka przyjadą do Warszawy promować swój ostatni album “Carpe Diem” z 2022 roku, wydany nakładem Silver Lining Music.

KOMENTARZE

Przeczytaj także