Paul Stanley (Kiss) zaatakował na Twitterze Marilyna Mansona

/ 22 listopada, 2017

19 listopada w wieku 83 lat zmarł Charles Manson, szalony przywódca sekty odpowiedzialnej za morderstwo na Sharon Tate i sześciu innych osób latem 1969 roku, który próbował również kariery piosenkarza, jednakże bez sukcesów. Po jeden z jego utworów sięgnął w przeszłości Marilyn Manson i właśnie z tego powodu doszło do scysji z Paulem Stanleyem

Anthrax wznowi płyty z Johnem Bushem

Pseudonim Briana Warnera wziął się z połączenia imienia Marilyn Monroe oraz nazwiska wspomnianego przestępcy. Tuż po jego śmierci, Marilyn Manson postanowił na swoim koncie na Twitterze odnieść się do tego. Opublikował okładkę jego debiutanckiej płyty „Lie: The Love and Terror Cult” z 1970 roku, a także link do swojej wersji utworu zatytułowanego „Sick City”, który nagrał przy okazji prac nad płytą „Holly Wood (In The Shadow of the Valley of Death)”.

Na tweeta szybko odpowiedział Paul Stanley, muzyk grupy Kiss. 

To żałosne, gdy ktoś kogo kariera nigdy tak naprawdę nie wystartowała, desperacko próbuje szukać rozgłosu i wykorzystuje informację o śmierci drania. 

Muzyk SOAD broni Charlesa Mansona

Na temat śmierci Mansona wypowiedział się także Daron Malakian, gitarzysta System of a Down. Na Facebooku muzyk opublikował słowa, które nie spodobały się wielu osobom:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci Charlesa Mansona. Podczas powstawania albumu „Toxicity” wywiady z Mansonem i jego muzyka bardzo mnie inspirowały. Utwór „ATWA” zatytułowałem tak, jak nazywała się jego ekologiczna organizacja. Interesują mnie jego przemyślenia i poglądy na temat społeczeństwa, a nie morderstwa […]

W reakcji na negatywne komentarze fanów Daron Malakian napisał między innymi:

[…] Manson był geniuszem, który potrafił artykułować swoje myśli w bardzo mądry sposób. Taki Manson inspirował mnie jako artystę.

Wszyscy ci, którzy się cieszą, że umarł i że powinien spłonąć w wyimaginowanym piekle, sami powinni się wstydzić. Jesteście równie źli, co mordercy, których tak nienawidzicie.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także