Paweł Kukiz zapowiedział wydanie nowego albumu. Kiedy premiera?

/ 18 czerwca, 2018

W ostatnich latach polityka zdominowała życie zawodowe Pawła Kukiza. W 2015 roku wystartował w wyborach prezydenckich, a aktualnie jest posłem na Sejm VIII kadencji, jako przewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15. Jednakże nie zapomina także o swojej działalności muzycznej. Wokalista zapowiedział właśnie, że jeszcze w tym roku ukaże się jego nowa płyta. 

Córka Chrisa Cornella wykonała wzruszającą wersję „Nothing Compares 2 U”

Paweł Kukiz był dzisiaj gościem porannej rozmowy na antenie radia RMF prowadzonej przez Roberta Mazurka, w której nie zabrakło – rzecz jasna – tematów politycznych czy dotyczących zbliżającego się wielkimi krokami pierwszego meczu reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji. Jednak co najistotniejsze, z naszego punktu widzenia, Kukiz wspomniał także o nowym albumie. Jak zapowiedział – ukaże się on na pewno jeszcze przed końcem tej kadencji Sejmu. Całości możemy się więc spodziewać jesienią: 

Wygląda ta praca w ten sposób, że ponieważ jestem zmuszony przebywać tutaj w Warszawie, chłopaki nagrywają ścieżki dźwiękowe na Opolszczyźnie, ewentualnie w Łodzi, a ja tutaj dostaje MP3, do których dogrywam w warszawskim studiu wokale, gdy znajduję czas. Jadę do studia i nagrywam wokale. I potem ten materiał będzie przekazany do producenta, który do końca lipca, zrealizuje, zgra, jak to się mówi, materiał. Następnie proces tłoczenia, okładki…

Wokalista dodał także, że ma już gotowe wszystkie teksty na nadchodzącą płytę:

Z całą pewnością ogromne piętno na tej płycie wywrze atmosfera powagi sejmowej. […] to prawie muzyka poważna. Będzie tak poważna ta atmosfera.

Paweł Kukiz rozpoczął karierę muzyczną w latach 80., a jego najważniejszym zespołem był Piersi, w którym działał przez ponad 20 lat. Oprócz tego udzielał się w takich składach, jak Emigranci i Aya RL, a także w projekcie muzycznym Yugoton. W 2003 roku z Janem Borysewiczem nagrał płytę „Borysewicz i Kukiz”. W 2012 wydał solowy album „Siła i honor”, a dwa lata później – „Zakazane piosenki”.

Nowa płyta Kukiza, zatytułowana „Słońce Peru”, zapowiadana była już w 2015 roku, kiedy udostępniony w sieci został utwór „Wakacyjna miłość”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także