„Peaky Blinders” – znamy datę premiery finałowego sezonu serialu

/ 16 lutego, 2022

W końcu podano, kiedy pojawi się pierwszy odcinek ostatniego sezonu serialu „Peaky Blinders”.


Już 27 lutego swoją premierę będzie miał pierwszy z sześciu ostatnich odcinków jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat – „Peaky Blinders”.

Przypomnijmy, że akcja finałowego sezonu działa się będzie niedługo po wydarzeniach z finału poprzedniej serii, w którym miała miejsce nieudana próba zabójstwa faszystowskiego polityka Oswalda Mosleya przez Tommy’ego Shelby’ego.

W opublikowanym kilka tygodni temu trailerze pada stwierdzenie „tylko jedna sprawa do załatwienia”. Jaka? Możemy się jedynie domyślać…

Serial „Peaky Blinders” to jeden z największych przebojów ostatnich lat. Pierwszy sezon miał premierę w 2013 roku i od tamtej pory przygotowano oraz zaprezentowano pięć pełnych sezonów. Produkcja chwalona jest za znakomity scenariusz i bardzo dobre odwzorowanie lat 20. ubiegłego wieku, w których osadzona została akcja serialu. Główną rolę w produkcji BBC gra Cillian Murphy.

Co ciekawe, historia rodziny Shelbych domknięta ma zostać nie w ostatnim odcinku 6. Sezony, ale w specjalnie przygotowywanym filmie kinowym. Dodatkowo niewykluczone jest, że będą powstawały różnego rodzaju spin-offy popularnej serii.

KOMENTARZE

Przeczytaj także