Pearl Jam pozwał swój… tribute band

/ 19 stycznia, 2021


Członkowie Pearl Jam twierdzą, że działalność jego tribute bandu działa na ich szkodę.


Pearl Jam pozwał zespół Pearl Jamm, który gra kowery znanego zespołu z Seattle. Pearl Jam domaga się, aby Pearl Jamm zniszczył wszystkie gadżety ze swoją nazwą, a także przekazał grupie swoje konta e-mail i domenę internetową. Zespół twierdzi, że działalność Pearl Jamm szkodzi jego marce oraz wprowadza w błąd fanów.

Członkowie Pearl Jamm nie zgadzają się z tymi zarzutami, w wywiadzie dla BBC argumentując:

Nigdy się nie zdarzyło, żeby po koncercie ktoś podszedł do nas i domagał się zwrotu pieniędzy, bo myślał, że w klubie The Garage w Highbury zagra Pearl Jam.

Zespół Pearl Jamm ponadto wystosował oświadczenie, w którym zwrócił się bezpośrednio do członków Pearl Jam:

Do Eddiego, Jeffa, Stone’a, Mike’a, Matta, Booma; do Pearl Jam: zraniliście nas. Od lat wiedzieliście o naszym istnieniu, ale czekaliście na pandemię, żeby wysyłać nam listy z groźbami. To nie jest Pearl Jam jaki znamy i kochamy, to nie jest Pearl Jam walczący o sprawy społeczne, stający przeciwko korporacyjnym gigantom. Wasi prawnicy mówią nam, że to wy, zespół, za tym stoicie. Nikt nigdy nie pomylił nas z wami, ani naszych gadżetów z waszymi, twierdzenie więc, że jest to prawdopodobne jest kompletną bzdurą. Nie wyrządziliśmy wam ani waszej marce żadnej szkody, wręcz przeciwnie. (…) Wasze działania pozbawione są rozsądku, ale nasza miłość do waszej muzyki wciąż trwa. Mamy szczerą nadzieję, że, pomimo zapewnień, że jest inaczej, jesteście nieświadomi działań podejmowanych w waszym imieniu. Zachęcamy was do prywatnej lub publicznej odpowiedzi i wycofania gróźb.

Zespół Pearl Jam nie odpowiedział jeszcze na ten list.

KOMENTARZE

Przeczytaj także