Pearl Jam ujawniają szczegóły koncertowego wydawnictwa

/ 22 sierpnia, 2017

Materiał zawarty na „Let's Play Two” został zarejestrowany podczas dwóch ubiegłorocznych (20 i 22 sierpnia) występów na stadionie Wrigley Field w Chicago i 29 września trafi na ekrany kin. Będzie zawierał najlepsze fragmenty z tych dwóch koncertów Pearl Jam

Zespół U2 wysłał tajemniczy list

Najpierw jednak, 27 i 28 września, w Chicago odbędzie się pokaz wyłącznie dla członków fanklubu Ten. Od 29 września, dzieło przez tydzień będzie można oglądać w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie pokazy filmu Pearl Jam odbędą się 3 października w 250 wybranych miastach. Niestety, na chwilę obecną w planach nie ma naszego kontynentu. Dokument zostanie ponadto wyemitowany 13 października na kanale FOX

Również 29 września na półkach sklepowych pojawi się ścieżka dźwiękowa, która zostanie wydana w różnych formatach – CD, winyl oraz digital. Tracklista „Let's Play Two” prezentuje się następująco:

 1. Low Light 
 2. Better Man 
 3. Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town 
 4. Last Exit 
 5. Lightning Bolt 
 6. Black Red Yellow 
 7. Black 
 8. Corduroy 
 9. Given to Fly 
 10. Jeremy 
 11. Inside Job 
 12. Go 
 13. Crazy Mary 
 14. Release 
 15. Alive 
 16. All the Way 
 17. I've Got a Feeling

Z kolei 17 listopada Ten Club wypuści oficjalne bootlegi z obydwu koncertów, podczas których grupa Pearl Jam zagrała łącznie ponad 60 kompozycji – zarówno swoje największe przeboje, jak i kowery. m.in. z repertuaru The Beatles („Rain”, „I've Got a Feeling”), Cheap Trick („Surrender”) czy Pink Floyd („Comfortably Numb”). Wtedy ukaże się również DVD z filmem „Let's Play Two”.

Wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder, wspomina wspomniane koncerty w następujący sposób:

Kiedy po raz pierwszy wchodzisz na Wrigley Field, czujesz się tak, jakbyś wchodził do krainy Oz.

Za reżyserię całości odpowiada Danny Clinch, który o „Let's Play Two” powiedział:

W swoich filmach oraz zdjęciach uwielbiam odkrywać relację pomiędzy zespołem, ich fanami oraz lokalizacją. Kiedy głównymi bohaterami są muzycy z Pearl Jam, Chicago Cubs [amerykańska drużyna baseballowa, która gra na tym stadionie – przyp. szy], ich fani i Wrigley Field podczas historycznego momentu, wtedy wiesz, że całość będzie epicka. 

Zespół ponadto udostępnił w sieci drugi trailer tego wydawnictwa:

Ostatni studyjny album Pearl Jam, zatytułowany „Lightning Bolt”, ukazał się na rynku w 2013 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także