Pearl Jam w Polsce! Oficjalne potwierdzenie koncertu

/ 1 grudnia, 2017

Pearl Jam zagra w Polsce 3 lipca 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Plotki o tym koncercie krążyły od kilku dni, ale dopiero teraz zostały oficjalnie potwierdzone.

Mariusz Duda o nowej płycie Riverside

Pearl Jam powróci do Polski 3 lipca 2018 roku. Amerykańska grupa da halowy koncert w Krakowie. Sprzedaż biletów ruszy 8 grudnia, a organizatorem koncertu jest Live Nation. Będzie to pierwszy występ Pearl Jam w Polsce od czasu koncertu na Open’er Festival w 2014 roku, a pierwszy halowy od czasu dwóch słynnych koncertów w katowickim Spodku, 15 i 16 czerwca 2000 roku. Oba koncerty ukazały się na oficjalnych bootlegach Pearl Jam, a drugi z nich został wyróżniony przez zespół, jako jeden z najlepszych na trasie.

Przyszłoroczna europejska trasa koncertowa wystartuje 12 czerwca w Holandii i potrwa do 14 lipca, kiedy do dotrze do Portugalii.

Koncertowy album od PJ

29 września, na półkach sklepowych pojawiło się (w różnych formatach – CD, winyl oraz digital) koncertowe wydawnictwo zatytułowane „Let’s Play Two” zarejestrowane podczas dwóch ubiegłorocznych występów grupy na stadionie Wrigley Field w Chicago (20 i 22 sierpnia).

Natomiast ostatni studyjny album Pearl Jam, zatytułowany „Lightning Bolt”, ukazał się na rynku w 2013 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także