Pearl Jam w Polsce. Rozpiska i inne kwestie organizacyjne

/ 30 czerwca, 2018

Pearl Jam powraca do Polski na jeden koncert. Grupa wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie 3 lipca 2018 roku. Nie będzie jej towarzyszył żaden support, a fani mogą spodziewać się co najmniej 2-godzinnego koncertu.

Pearl Jam odwołał koncert, bo Eddie Vedder stracił głos

Bramy Tauron Areny otwarte zostaną o godzinie 18.00, a Pearl Jam ma wyjść na scenę o 20.00. Godziny te są jednak przybliżone i mogą ulec zmianie.

Pozostałe ważne informacje od organizatora.

Bilety na ten koncert są spersonalizowane.

Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika.

Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości. W przypadku niezgodności danych, zastrzegamy sobie prawo odmowy wstępu posiadaczowi biletu.

KASA / PUNKT ODBIORU BILETÓW / PUNKT INFORMACJI:

Usytuowane przy wejściu głównym na teren imprezy przy ul. Stanisława Lema czynne:

– we wtorek ( 3 lipca 2018 ) od godz. 10:00 – 22:00

WEJŚCIA:

BRAMA1, 2, 4

Wejście dla osób posiadających bilety na trybuny

BRAMA 5

Wejście dla osób posiadających bilety na PŁYTĘ/GA

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Wejście dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich BRAMA 2.

PRZEDMIOTY ZABRONIONE

TORBY/PLECAKI ORAZ BAGAŻ KAŻDEGO RODZAJU WIĘKSZY OD FORMATU A4❌

– broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba

– parasolki z ostrym zakończeniem, kaski

– napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0.5l,

– alkohol, narkotyki

– materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe

– wuwuzele i trąbki

– transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone

– wskaźniki laserowe

– buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie

– aparaty fotograficzne, kamery, laptopy, iPady, tablety, selfie sticki

UWAGA Obowiązuje zakaz wnoszenia bagażu przekraczającego rozmiar A4.

Prosimy o wcześniejsze przybycie na teren obiektu w celu usprawnienia wchodzenia na teren koncertu, które może być wydłużone ze względu na kontrolę bagażu oraz weryfikację biletów.

PRZEDMIOTY DOZWOLONE:

– lornetki – każda wielkość,

– butelki plastikowe 0.5l z odkręconym korkiem

– aparaty kompaktowe

Na terenie TAURON Arena Kraków dostępny będzie także depozyt, w którym można pozostawić rzeczy niedozwolone podczas koncertu (płatny 50 zł)

W sprzedaży dostępna jest już biografia Pearl Jam, „Kontra”, autorstwa Bartka Koziczyńskiego wydana nakładem In Rock. Będzie ją można kupić też przed polskim koncertem zespołu. Poniżej prezentujemy fragment. Rzecz dzieje się w kwaterze głównej zespołu w Seattle, przy promocji płyty „Backspacer”:

Z butelką browaru w jednej ręce i papierosem w drugiej relaksuje się Eddie Vedder. Nie zaplanowano co prawda rozmowy z wokalistą, ale grzechem byłoby nie podejść. Artysta nie goni: na opalonej twarzy ma wypisaną życzliwość, przypieczętowaną szerokim uśmiechem. Uważnie słucha, odpowiada wolno, z namysłem. Wspominamy warszawski koncert grupy, który kojarzy mu się kameralnie: Było kilkaset osób, prawda? W rzeczywistości kilka tysięcy, ale rzeczywiście panowała intymna atmosfera… Jest też mowa o ostatnim – wtedy – polskim występie Pearl Jam, w Chorzowie. To jest to samo, co Katowice? Nie chciałem kończyć, ale wyznaczyli nam godzinę ciszy nocnej – przypomina sobie Eddie dokładnie. I podpisuje. Podpisuje!

Chyba jeszcze w Seattle zakiełkował mi pomysł na zmierzenie się z książkową historią zespołu. Ale przecież zapowiadali oficjalną biografię. Była też na rynku pionierska „Roślina” Małgorzaty Taklińskiej… „Pearl Jam Twenty” okazała się ilustrowanym kalendarium. Gośka nie planowała kontynuacji swojego dzieła – udzieliła mi wręcz błogosławieństwa do dalszych działań (dzięki!). Spróbowałem więc wgryźć się od nowa w niemal trzydziestoletnią już karierę grupy. Z wykorzystaniem świeżych materiałów i z naciskiem na relacje Pearl Jam z Polską. Trzymacie w rękach rezultat tej kilkuletniej pracy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także