Pearl Jam wsparli polski protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej

/ 3 lipca, 2018

W ostatnią niedzielę, 1 lipca, amerykański zespół Pearl Jam, w ramach tegorocznej trasy, wystąpił w Czechach. W trakcie koncertu w Pradze wokalista Eddie Vedder postanowił ze sceny udzielić wsparcia dla wszystkich uczestników protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

Biografia Bartka Koziczyńskiego o Pearl Jam już w sprzedaży

Wczoraj do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży z powodu ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu. W związku z tym, przed Sejmem, jak i w wielu polskich miastach, odbyły się manifestacje.

Lider Pearl Jam, podczas wykonywania coveru utworu „Rockin' in the Free World” z repertuaru Neila Younga, rozwinął transparent z napisem: „March For Choice” („marsz dla wyboru”):

Przypomnijmy chociażby, że podczas słynnego koncertu z cyklu MTV Unplugged (1992) lider grupy, w trakcie wykonywania kompozycji „Porch”, wyjął czarny marker, aby na ręce napisać hasło „pro choice” na swoim ramieniu, tym samym wyraził poparcie dla ruchów walczących o legalną aborcję.

Pearl Jam w Krakowie

Już dzisiaj, w Tauron Arenie w Krakowie, po raz kolejny w naszym kraju zaprezentuje się formacja Pearl Jam. Będzie to pierwszy halowy koncert amerykańskiego zespołu w Polsce od czasu dwóch pamiętnych występów w katowickim Spodku w czerwcu 2000 roku. 

Eddiemu Vedderowi i spółce nie będzie towarzyszył żaden support, a fani mogą spodziewać się co najmniej 2-godzinnego koncertu. Bramy zostaną otwarte o godzinie 18.00, a Pearl Jam ma wyjść na scenę o 20.00.

Obszerną relację z koncertu znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafi 25 lipca. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także