Peja o współpracy z Borysewiczem: jako dzieciak słuchałem Lady Pank

/ 30 maja, 2017

Jan Borysewicz wystąpił w utworze i teledysku „1976” z najnowszej płyty Slums Attack, „Remisja”, wydanej w kwietniu 2017 roku.

Czy Litza nagra coś z Nergalem?

Peja, w wywiadzie dla „FRESHMAGtv” opowiedział o współpracy z gitarzystą Lady Pank:

Z Jankiem sytuacja rozwijała się już parę lat temu, przy okazji współpracy z Rozbójnikiem Alibabą, czyli Robertem M., który wyprodukował cały album [„Bal maturalny”, 2014] z raperami w oparciu o kolaboracje ze starą szkołą muzyki rockowej: Krzysztof Cugowski, Jan Borysewicz, Kukiz… Fajny projekt, miałem okazję zrobić utwór „To nie koniec świata” z Januszem Panasewiczem i Janem Borysewiczem. Wyszło to tak dobrze, że nawiązaliśmy kontakt. Czasem dzwonimy do siebie, czasem Jan zagra na gitarze piękne solo, ot tak, z biegu, bo akurat jest w studiu. Myślałem o tym przyszłościowo, kiedy będę robił projekt, gdzie będę słyszał solówkę, a nie ukrywam, że solówka na gitarze w muzyce rapowej jest rzeczą nietypową, aczkolwiek się nią zawsze jarałem. Przykładem, wczesne płyty zespołu Outkast. Blisko 20 lat czekałem na swój moment, a że chciałem, żeby to była solówka wyjątkowa, postawiłem na Jana Borysewicza. Super współpraca. Co jakiś czas sięgam po artystów nieszablonowych i nie z mojej bajki. Jako dzieciak słuchałem oczywiście Lady Pank, słucham do dzisiaj. Idę w tym kierunku, ponieważ jest to muzyka nadal ważna, jeśli nie poważna. Podobają mi się koncerty, atmosfera, fanbase’y. Jest mniej dzieciniady niż w hip hopie. Jeśli idziesz na koncert rockowy do dużego klubu to wszyscy są równolatkami.

Cały wywiad z Peją możecie obejrzeć poniżej.

A tutaj możecie obejrzeć teledysk do utworu „1976” nagranego z Janem Borysewiczem.

Peja już wcześniej współpracował z artystami z kręgu rocka. Należy wspomnieć między innymi o jego współpracy z Glacą. W 2003 roku raper wystąpił w utworze „Jeden taki dzień”, pochodzącym z płyty „RevoltaSweet Noise. Później Glaca i Magic ze Sweet Noise występowali w jego utworach, między innymi na płycie „Najlepszą obroną jest atak” z 2005 roku. Peja wystąpił także w utworze „Sam przeciwko wszystkim” z płyty „Sweet Noise” zespołu My Riot.

Jan Borysewicz tymczasem razem z Lady Pank zakończył świętowanie 35-lecia działalności zespołu, akustyczną trasą koncertową, która objęła 11 koncertów w całym kraju.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także