Pat Torpey, perkusista Mr. Big, nie żyje

/ 9 lutego, 2018

Zespół Mr. Big powstał w 1988 roku, a Pat Torpey działał w nim od samego początku.

Smashing Pumpkins skończył nagrywać płytę

Basista Mr. Big, Billy Sheehan napisał:

Pat Torpey był moim najbliższym muzycznym przyjacielem od ponad 30 lat. Odszedł wczoraj w wyniku komplikacji towarzyszących chorobie Parkinsona. Pat był jedną z najwspanialszych istot z jaką miałem przyjemność pracować. Wszyscy członkowie Mr. Big go podziwiali. Kochali go wszyscy, którzy go znali. Był też bez wątpienia jednym z najwspanialszych perkusistów w rocku.

Prosimy o modlitwy za jego żonę i cudownego syna.

Były gitarzysta Mr. Big, Richie Kotzen napisał:

Z przykrością dowiedziałem się o śmierci mojego przyjaciela. Wiele lat spędziliśmy na koncertowaniu po całym świecie, tworzeniu muzyki, rodzinnych spotkaniach i remoncie domu. Poczucie humoru, bystrość i uśmiech Pata rozjaśniały towarzystwo, gdy tylko wchodził do pokoju.

Cierpiący od wielu lat na chorobę Parkinsona Torpey w ostatnich latach zmniejszył swoją aktywność, jednak jeszcze w zeszłym roku okazjonalnie występował z Mr. Big.

Założony w 1988 roku zespół Mr. Big zadebiutował w 1989 roku albumem „Mr. Big”. Największy sukces grupie przyniosła jednak płyta „Lean Into It” z 1991 roku z przebojem „To Be With You”.

Najnowszy album grupy zatytułowany „Defying Gravity” ukazał się w lipcu 2017 roku. W większości utworów na perkusji zagrał Matt Starr, jednak w kilku zagrał też Torpey, który objął rolę perkusyjnego producenta.

Mr. Big – "To Be With You"

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także