Peszek w Hard Rock Cafe

/ 17 czerwca, 2010
Gwiazdą kolejnego wtorkowego koncertu z cyklu Pepsi Rocks! będzie Maria Peszek. Artystka wystąpi już 22 czerwca na scenie Hard Rock Cafe Warsaw. 
Na początku była "Miastomania". Projekt składający się z płyty przygotowanej przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny, w którym Marysia Peszek  w niepowtarzalny sposób ukazała piosenki z albumu w połączeniu z przedstawieniem  multimedialnym. "Miastomania" wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej. Swoim debiutanckim projektem Maria Peszek zdobyła uznanie nie tylko krytyków muzycznych (została laureatką prestiżowych nagród Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój, zdobyła 2 Fryderyki), ale i publiczności, dzięki której album „Miastomania” osiągną sprzedaż ponad 40 000 płyt, zdobywając tym samym status Złotej, a następnie Platynowej Płyty. 
Ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą, zaproszenia na występy na najważniejszych festiwalach muzycznych (Open’er, Sopot, Opole) ostatecznie potwierdziło status Marii Peszek jako jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny rozrywkowej. 
Po dwóch latach od debiutu przyszedł czas na nowe dźwięki. Nowy projekt Marii Peszek powstawał  pod roboczym tytułem "Hedonia" (od gr. Hedone = przyjemność), a wulgaryzm magiczny towarzyszący "Miastomanii" przekształcił się w hedonizm mistyczny.   
Projekt ewoluował dwutorowo i ostatecznie znalazł swój pełny wyraz w dwóch odsłonach –  jako książka i płyta – niezależne choć nawzajem uzupełniające się. Artystka przeświadczona o tym, że język, jakim posługuje sie popkultura  mówiąc o tak ważnych sprawach jak kochanie i się kochanie jest niewystarczający, postanowiła go odczarować i w otwarty, bezpośredni sposób w swoim nowym projekcie stara się wyrazić swoje emocje, pragnienia i czułość. 
Data: 22.06.2010
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:30
Wstęp: 44 zł (przedsprzedaż) / 56 zł (w dniu koncertu) 

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także