Peter Gabriel zagrał koncert w Krakowie [WIDEO, SETLISTA]

/ 19 maja, 2023

Wczoraj w Krakowie wystartowała trasa koncertowa Petera Gabriela. Artysta zaskoczył zebranych w Tauron Arenie doborem prezentowanych na scenie utworów.


Wczoraj w Krakowie wystartowało „i/o Tour”, trasa koncertowa Petera Gabriela. Legendarny artysta zaprezentował na scenie usytuowanej w Tauron Arenie kilkanaście utworów. Wśród nich znalazły się również te pochodzące z najnowszej, nieopublikowanej jeszcze płyty byłego wokalisty Genesis.

Zgromadzeni w krakowskiej hali usłyszeli między innymi takie kompozycje jak „Panopticom”, „Four Kinds of Horses”, „The Court” czy „i/o” – wszystkie znali w wersji studyjnej, natomiast był to ich koncertowy debiut. Największym rarytasem okazała się jednak kompozycja „Olive Tree”, ponieważ podczas krakowskiego koncertu miała ona swoją światową premierę. Podobnie jak utwór „And Still”, który Gabriel zadedykował swojej matce.

Ostatecznie w Krakowie artysta odegrał 23 kompozycje. Występ podzielony był na dwie części, a na koniec Gabriel dwukrotnie zdecydował się na bisy. Na koncertowej setliście nie zabrakło oczywiście największych przebojów z solowej kariery muzyka – z legendarnym „Sledgehammer” na czele.

Całą setlistę prezentujemy poniżej:

Peter Gabriel Setlist Tauron Arena, Kraków, Poland 2023, i/o The Tour

W sieci znaleźć można amatorskie nagrania z występu Petera Gabriela w Krakowie. Oto niektóre z nich:

KOMENTARZE

Przeczytaj także