Phil Collen z Def Leppard o niezwykłej chwili koncertu ku czci Mercury’ego: Coś surrealistyczneg …

/ 27 czerwca, 2022
fot. Kevin Nixon


Koncert pamięci Freddiego Mercury’ego z Queen był wyjątkowym momentem w karierze Def Leppard.


30 lat temu Def Leppard był jednym z gości koncertu pamięci Freddiego Mercury’ego z Queen, który odbył się na stadionie Wembley. Więcej o tym wydarzeniu znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym Queen.

Natomiast w czerwcowym „Teraz Rocku” Paweł Brzykcy zapytał Phila Collena z Def Leppard jakie uczucia zachował z tamtego koncertu. Phil odparł:

Uczucie, że tyle osób zgromadziło się w jednym miejscu, by oddać hołd Freddiemu Mercury’emu, który wywarł tak wielki wpływ na tak wielu ludzi… To był wspaniały sposób, by mu się pokłonić, a poza tym ten występ uświadamiał konieczność walki z AIDS. Dla mnie najbardziej poruszającą chwilą była ta, gdy wraz z Joe znalazłem się na scenie ramię w ramię z muzykami Queen, Davidem Bowiem, Ianem Hunterem i Mickiem Ronsonem. Dośpiewywaliśmy harmonie wokalne. Gdy dziś o tym pomyślę, wydaje mi się, że to było coś absolutnie surrealistycznego… Cały ten koncert wspominam bardzo dobrze.

Cały wywiad z Philem Collenem, także o nowej płycie Def Leppard znajdziecie w czerwcowym „Teraz Rocku”, który jeszcze tylko do wtorku będzie w kioskach.

CZERWCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Kevin Nixon

KOMENTARZE

Przeczytaj także