Phil Mogg ogłosił, że odejdzie z UFO

/ 28 maja, 2018

Phil Mogg stoi na czele UFO od samego początku, czyli od 1969 roku, kiedy to zespół powstał w Londynie. Mogg zaśpiewał na wszystkich albumach UFO, jednak teraz ogłasza, że zamierza zakończyć swoją karierę.

Guns N' Roses publikuje kontrowersyjny teledysk

15 kwietnia 2018 roku Phil Mogg skończył 70 lat. Wokalista ogłosił, że opuści UFO po zakończeniu trasy koncertowej z okazji 50-lecia działalności artystycznej, która odbędzie się w 2019 roku.

Cytowany przez portal „Blabbermouth” Mogg mówi:

Z podjęciem tej decyzji zbierałem się bardzo długo. Już od dwóch tras rozważałem odejście z UFO. Nie chcę tego nazywać pożegnalną trasą, bo nie znoszę tego zwrotu, ale w przyszłym roku wystąpię z zespołem na scenie po raz ostatni.

Zagramy ostatnią trasę w Wielkiej Brytanii i w kilku innych miastach, które zawsze były bliskie UFO. Ale nie będziemy dużo grali poza Wyspami.

Phil Mogg przyznał, że coraz bardziej męczy go życie w trasie.

Zawsze sobie powtarzałem, że gdy tylko sprzykrzy mi się granie tras, odejdę i właśnie doszedłem do tego momentu. Nadeszła odpowiednia pora, by się wycofać.

Phil Mogg daje kolegom z zespołu wolną rękę co do przyszłości UFO:

Powiedziałem chłopakom, jak jest. Wiedzą, że na mnie nadeszła już pora i mogą robić dalej co chcą. Ja nie chcę już występować ani nagrywać płyt, ale nie wykluczam, że może nagram solową płytę.

Wokalista przyznał, że przy podjęciu decyzji brał pod uwagę również fakt, jak wielu innych muzyków zmarło w ostatnim czasie:

Zawsze czytam nekrologi, zastanawiając się „ile oni mieli lat”. Kilka ostatnich lat było ciężkich: okropnie było stracić Lemmy’ego. Ze smutkiem dowiedziałem się też o odejściu Jimmy’ego Baina.

UFO należy do najpopularniejszych brytyjskich zespołów hardrockowych. Przez jego skład przewinęli się tacy muzycy, jak Mick Bolton, Michael Schenker, Aynsley Dunbar czy Jason Bonham.

Grupa zadebiutowała w 1970 roku albumem „UFO 1”, a na koncie ma tak uznane albumy jak „No Heavy Petting” (1976) i „Lights Out” (1977). Ostatni album zespołu ukazał się w 2017 roku pod tytułem „The Salentino Cuts” i zawiera wyłącznie przeróbki innych znanych przebojów. Pozostali muzycy jeszcze nie ogłosili, czy będą kontynuować działalność pod szyldem UFO po odejściu Mogga.

rf | fot. Frank Schwichtenberg

KOMENTARZE

Przeczytaj także