Philip Anselmo pożegnał Vinniego Paula [WIDEO]

/ 2 lipca, 2018

1 lipca odbyło się uroczyste pożegnanie Vinniego Paula Abbotta, który zmarł nagle 22 czerwca w swoim domu w Las Vegas w wieku 54 lat. Wśród osób, które go pożegnały znalazł się też wokalista zespołu Pantera, Philip Anselmo.

Hellyeah wyda płytę nagraną z Vinniem Paulem

Vinnie Paul i Philip Anselmo nie pozostawali w dobrych stosunkach. Po śmierci brata Vinniego, Dimebaga Darrella, perkusista zerwał wszelkie kontakty z wokalistą i sprzeciwiał się ewentualnej reaktywacji Pantery.

Philip Anselmo nie zjawił się osobiście na pogrzebie kolegi, ale nagrana przez niego wiadomość została wyemitowana podczas oficjalnej uroczystości dla fanów, która odbyła się dzień później. Anselmo powiedział:

Vince, w głębi serca zawsze ciebie kochałem. Spoczywaj w pokoju.

Perkusista Pantery i Hellyeah został pochowany 30 czerwca w Teksasie, podobnie jak jego młodszy brat, w specjalnej trumnie zrobionej na zamówienie z logiem i zdjęciami grupy Kiss, którą – na prośbę artysty – została podarowana przez członków formacji, Gene Simmonsa oraz Paula Stanleya.

Vinnie Paul współtworzył amerykańską metalową formację Pantera od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Po rozwiązaniu zespołu, Paul angażował się w inne projekty – Damageplan, a ostatnio w Hellyeah.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także