Kolejne szczegóły serialu osadzonego w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”

/ 7 sierpnia, 2018

Seria „Gwiezdne Wojny” jest ostatnio mocno eksploatowana, ale finansowa porażka filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” wcale nie zraziła Disneya i ten nadal chce poszerzać liczbę produkcji osadzonych w tym uniwersum. Już jakiś czas temu wstępnie potwierdzono stworzenie serialu aktorskiego w świecie „Star Wars”. W końcu dowiedzieliśmy się na temat tego projektu nieco więcej.

Margot Robbie jako Sharon Tate. Zobacz zdjęcie z planu filmu Tarantino!

Przygotowaniem pierwszego sezonu zajmie się Jon Favreau, który odpowiedzialny jest chociażby za filmy „Iron Man”, „Iron Man 2”, „Kowboje i obcy” czy serial „Młody Sheldon”. Premierowa seria ma liczyć dziesięć odcinków, które mają zostać stworzone za 100 milionów dolarów. Jeśli chodzi o fabułę, to wiemy póki co jedynie, że akcja rozgrywać się będzie trzy lata po wydarzeniach z filmu „Powrót Jedi”.

Słaby Han Solo

Wielu ekspertów zakładało, że „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie” pobije rekord otwarcia weekendu z Memorial Day, który – przypomnijmy – należy do filmu „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” z 2007 roku (film miał wówczas ponad 114 milionów dolarów przychodu).

Te kalkulacje okazały się jednak grubo przesadzone, ponieważ nowy film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen zanotował otwarcie w granicach 83 milionów dolarów (licząc cztery dni – 101 milionów), czyli wynik o około 40% gorszy, niż zakładano. Oznacza to, że „Han Solo” jest zaledwie na 7. pozycji w całej historii Memorial Day.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także