Pierwszy film, który zarobił miliard dolarów w czasach COVID-19. Światowy fenomen!

/ 27 grudnia, 2021

Sony może świętować sukces, ponieważ film „Spider-Man: Bez drogi do domu” przebił magiczną barierę miliarda dolarów zysku.


Ostatnie lata nie są łaskawe dla wytwórni, które walczyć muszą o każdego widza. Powodem jest oczywiście pandemia COVID-19, która na pewien czas zamroziła branżę. Wszystko powoli wraca do normy, a najlepszym na to dowodem nich będzie fakt, że film „Spider-Man: Bez drogi do domu” stał się pierwszą od dwóch lat produkcją, której udało się przebić barierę miliarda dolarów zysku.

Najnowszy film o przygodach Człowieka-pająka, który w Polsce zadebiutował 17 grudnia, cieszy się uznaniem na całym świecie, gdzie notuje – nawet na tyle dni od premiery – wciąż bardzo dobre wyniki w box-office. Warto jednocześnie nadmienić, że filmowi udało się uzyskać wspomniany wynik bez pomocy chińskiego rynku, gdzie „Spider-Man: Bez drogi do domu” jeszcze nie zadebiutował.

Produkcja notuje bardzo dobre wyniki w Korei Południowej (12,5 miliona dolarów) i Francji (9,6 miliona dolarów). W ostatni weekend zadebiutowała natomiast w Tajlandii, gdzie zarobiła 3,5 miliona dolarów.

Film „Spider-Man. Bez drogi do domu” został wyreżyserowany przez Jona Wattsa, a w rolach głównych zobaczyliśmy Toma Hollanda, Jacoba Batalona i znaną z serialu „EuforiaZendayę.

KOMENTARZE

Przeczytaj także